Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dominikana – zdrowie i szczepienia

Zdrowie
Będąc na Dominikanie, nie wolno pic żadnej wody z kranu ani gruntowej (duże ryzyko zatrucia amebą). Najlepiej korzystać z butelkowanej lub wcześniej przegotowanej. Lepiej nie spożywać napojów z lodem niewiadomego pochodzenia. Zaleca się często mycie ręce, szczególnie przed jedzeniem. Należy także uważać na sałatki i nieumyte owoce.
 
Na Dominikanie można spotkać wiele gatunków węży i pająków. Jad żadnego z tych zwierząt nie jest jadowity, ale powodują one zatrucia pokarmowe. Lekarze zalecają także prowadzenie profilaktyki przeciwmalarycznej przed wyjazdem, w trakcie pobytu na Dominikanie i po powrocie do Polski. Przed podróżą warto wcześniej przygotować apteczkę pierwszej pomocy i zaopatrzyć się w niezbędne leki. Medykamenty nie należą do tanich w tym kraju.
 
Szczepienia
Na Dominikanie nie są wymagane żadne szczepienia. Jednak zaleca się szczepienia przeciw: WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A), wściekliźnie, durowi brzusznemu, błonicy, tężcowi, polio oraz WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B). Dodatkowo można zabezpieczyć się przeciwko żółtej gorączce, japońskiemu zapaleniu mózgu czy meningokokom. 
Popularne miasta: