Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kuchnia dominikańska

Składniki
W kuchni Dominikany przeplatają się tradycje Indian Taino, europejska oraz afrykańska. Podstawą menu są owoce, wołowina, drób pomidory, ryby, cebula, czosnek, ryż, fasola, owoce morza i aromatyczne przyprawy. Dodatkami do potraw są puree z gotowanych bananów, maniok czy słodkie ziemniaki.
 
Popularne potrawy
Jednym z najbardziej popularnych dań jest Chenchén. Są to małe kawałki kukurydzy rozgotowane w ziołowej marynacie. Do tego podaje się mięso z kozy. Warto także wspomnieć o takich potrawach jak casabe (placek pieczony z mąki manioku), tortilla de huevos y papas (placek z jaj i ziemniaków), mangú de plátano (puree z gotowanych bananów), sancocho de 7 carnes ( zupa z 7 rodzajów mięs), croquetas de arroz (krokiety z ryżu), locrio de Gallina (zupa ryżowa z kurczakiem), catibia (smażone pierożki maniokowe), moro (ryż z fasolą), chambre (gruba pierś kurczaka) czy La Bandera (duszone mięso z fasolą i ryżem). 
 
Z manioku powstają pyszne ciasteczka. Warto także skosztować platanos maduros en cazuela, czyli dojrzałych, gotowanych bananów z cukrem i cynamonem. Z alkoholi warto napić aromatycznego rumu. Do najpopularniejszych marek należą Barcelo, Brugal i Bermudez. Dominikana słynie także z wybornej pinakolady.
Popularne miasta: