Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Zagrzebia

Polskie biura podróży oferują zróżnicowane opcje wycieczek do Zagrzebia. Jeśli mamy zamiar wybrać się na krótką wycieczkę do stolicy Chorwacji i w jeden dzień zwiedzić miasto, możemy zarezerwować dwudniowy wyjazd w cenie około 400 zł. Cena ta jednak nie obejmuje zakwaterowania. Częściej można spotkać oferty wycieczek objazdowych, obejmujących np. zwiedzanie największych miast Chorwacji lub całych Bałkanów, w tym Zagrzebia. Tygodniowy wyjazd tego typu kosztuje około 1500 zł od osoby. W koszty wliczone są noclegi, przejazdy oraz śniadania.

Co warto zobaczyć?
Zagrzeb jest miastem z wielowiekową tradycją, w którym pomimo tragicznych wydarzeń niedawnej wojny domowej na Bałkanach przetrwało wiele cennych zabytków i dzieł sztuki. Szczególnie warto zobaczyć dzielnice Górne Miasto, Kaptol i Dolne Miasto. Mieszczą się tu wspaniałe gotyckie świątynie (np. Kościół świętego Marka), Katedra Mariacka i liczne budowle barokowe (domy, pałace, zabudowania sakralne). Swoim majestatycznym urokiem zachwycają trzynastowieczna Kamienna Brama oraz wieża Lotršćak. W okolicach Dolnego Miasta można podziwiać wspaniałe secesyjne budowle z przełomu XIX i XX wieku, a także odpocząć w licznych parkach i miejskich ogrodach okalających dzielnicę w kształcie „zielonej podkowy”.

Popularne miasta: