Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Zagrzebia

Lotnisko
W Zagrzebiu mieści się największe lotnisko w Chorwacji – Zagreb Airport. Znajduje się ono około 17 km na południowy wschód od centrum miasta, w miejscowości Pleso. Rocznie obsługuje się tu około 2 milionów pasażerów. Głównym przewoźnikiem lotniska są chorwackie linie Croatia Airlines.

Tanie loty
Loty z Polski do Zagrzebia nie należą do najtańszych. Najniższe ceny oscylują w granicach 600 zł, koszty mogą zaś sięgać nawet 1300 zł. Połączenia odbywają się z przesiadkami np. w Wiedniu, Amsterdamie lub w Paryżu. Przeloty oferują linie Lufthansa, Swiss, Air France, Austrian Airlines, LOT i SAS.

Już wkrótce chorwacka linia Dalmatian ma jednak uruchomić bezpośrednie połączenia z Warszawy do Zagrzebia, w cenie około 30 euro. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu (wtorek i czwartek), a całkowity czas podróży będzie wynosił jedynie 1,5 h.

Połączenia z Polski
Obecnie rejsy powietrzne do Zagrzebia z międzylądowaniem odbywają się z Warszawy, Katowic, Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Rzeszowa, Poznania, Szczecina, Bydgoszczy i Łodzi. Średni czas rejsu wynosi od 3,5 do 4,5 godzin. Całkowity czas podróży jest natomiast znacznie dłuższy – nawet do 23 godzin.

Popularne miasta: