Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Trondheim

Informacje ogólne
W okolicach Trondheim znajduje się Port Lotniczy Trondheim-Værnes (Trondheim Airport Værnes). Jest on zlokalizowany w miejscowości Stjørdal, 35 km na wschód od centrum miasta. Lotnisko ma charakter międzynarodowy i krajowy, rocznie obsługuje ponad 3,5 miliona pasażerów. Składa się z dwóch terminali (A i B), z których jeden jest przeznaczony wyłącznie dla lotów międzynarodowych. Znajdują się tu sklepy, kawiarnie, restauracje i bankomaty.

Transfer z lotniska
Do centrum miasta można się dostać z lotniska koleją, autobusem, taksówką lub wynajętym samochodem. Wypożyczenie auta oferują tu firmy: Hertz, Budget, Avis, i Europcar. Do Trondheim prowadzi droga E6.

Przed halą przylotów usytuowany jest postój taksówek. Do centrum miasta można dojechać w około pół godziny, średnio za 290 NOK od osoby.

Autobusy do Trondheim odjeżdżają co 15 minut. Bilet autobusowy linii Flybussen to wydatek rzędu aż 130 NOK.

Przy samym lotnisku znajduje się stacja kolejowa. Pociąg jedzie do Trondheim około 40 minut, za bilet zapłacimy zaś 71 NOK.

Połączenia z Polski
Bezpośrednie loty do Trondheim odbywają się z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Szczecina, Wrocławia i Poznania. Tanie loty oferują linie Wizzair – nawet od 140 zł. Pozostali przewoźnicy kursujący na tej trasie to natomiast: Norwegian, SAS, Lufthansa, LOT, KLM. Tu zapłacimy średnio od 500 do ponad 2000 zł. Czas lotu do Trondheim zajmuje około 2 godzin.

Dane kontaktowe:
Trondheim Airport Værnes
N-7500 Stjørdal
Norwegia
Strona: www.avinor.no
Telefon: (+47) 670 32 500
Adres poczty elektronicznej: [email protected]

Popularne miasta: