Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Stambułu

Wycieczki
Stambuł można zwiedzać na własną rękę lub wybrać się do tego miasta z biurem podróży. W drugim wypadku wycieczki najczęściej obejmują zwiedzanie Stambułu i jego okolic lub zwiedzanie kilku najważniejszych tureckich regionów turystycznych. W planie znajduje się oczywiście poznanie symboli Stambułu, czyli świątyń Hagia Sophia i Błękitny Meczet. Ponadto do stałego programu wycieczek zalicza się również najważniejszy pałac sułtański Topkapi. Inne ciekawe obiekty to wieża i most Galata, Mosty Bosforskie czy Kizkulesi (Wieża Księżniczki).

Pozostałe atrakcje, z których można skorzystać podczas wycieczki do Stambułu, to między innymi rejs po Bosforze, zakupy na kolorowych arabskich bazarach (Wielki Bazar, Bazar Egipski) czy wieczór turecki z tańcem brzucha. Oczywiście będąc w Stambule, koniecznie trzeba spróbować lokalnej kuchni w jednej z licznych, urokliwych restauracji oraz zażyć kąpieli w tureckiej łaźni.

Tygodniowa objazdowa wycieczka po Stambule kosztuje od 1300 zł wzwyż, przy czym do ceny trzeba doliczyć dodatkowe atrakcje.

Wczasy
Oferty wczasów w Stambule najczęściej łączą objazd i wypoczynek. W takim wypadku ośmiodniowy pobyt w tym mieście to wydatek około 2300 – 2500 zł. Biura podróży często proponują wycieczki dwutygodniowe (tydzień zwiedzania i tydzień wypoczynku) w cenie około 3500 zł.

Popularne miasta: