Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi w Stambule

Stambuł jest miastem świetnie zorganizowanym pod względem infrastruktury noclegowej. Mieszczą się tu setki obiektów hotelowych o zróżnicowanym standardzie i cenach. Średni koszt noclegu w hotelu dobrej klasy oscyluje w granicach od 200 do 400 zł. Takie ceny spotkamy np. w Deluxe Golden Horn Sultanahmet Hotel zlokalizowanym nieopodal Wielkiego Bazaru, a także najważniejszych zabytków – świątyń Hagia Sophia i Błękitny Meczet. Goście mogą tu przenocować w komfortowych, klimatyzowanych pokojach z łazienką i widokiem na Morze Marmara. Wśród porównywalnych obiektów wysoko ocenianych przez turystów znajdują się również Hotel Sapphire czy Eurostars Hotel Old City.

W Stambule znajdziemy także wiele apartamentów oferujących komfortowe warunki pobytu. Za osiem noclegów w apartamencie typu Deluxe z jedną sypialnią (około 85 m2) zapłacimy średnio 5000 zł. Apartamenty są oczywiście wyposażone w kuchnię, łazienkę i salon. Możemy się spodziewać wielu udogodnień takich, jak podstawowe sprzęty gospodarstwa domowego, zestaw kosmetyków czy telewizja satelitarna. Dobrze oceniane apartamenty to między innymi Bomonty Residence Bomonti, Home Stay Home Nisantasi czy Elysium Residence Taksim.

Najtańszą opcją noclegową są oczywiście hostele. Za osiem nocy w tego typu obiektach (łóżko w pokoju wieloosobowym) zapłacimy od 430 do ponad 700 zł. Wśród hosteli cieszących się najlepszą opinią można wymienić Sultan Hostel, Han Hostel Airport North, Bunk Taksim czy World House Hostel. Hostele często posiadają malownicze tarasy na dachu, dogodną lokalizację i szeroki wybór pokoi (z prywatną lub wspólną łazienką).

Popularne miasta: