Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki na Sri Lankę

Wycieczki i wczasy
Biura podróży oferują ciekawe wycieczki na Sri Lankę, łączące objazd i wypoczynek na wyspie Cejlon. W programie znajduje się zwiedzanie stolicy kraju, Kolombo, odwiedzenie buddyjskich świątyń, sierocińca dla słoni i Parku Narodowego Yala. Ponadto plan zwykle zawiera podziwianie malowideł skalnych, plantacji herbaty i Świątyni Zęba w Kandy.

Dodatkowe atrakcje, jakich można się spodziewać, to rejs rzeką Madu, spływ po rzece Kelani i spacer po lesie równikowym Sinharaja. Niecodziennych wrażeń dostarczają również zabiegi Ayurweda, czyli zabiegi hinduskiej medycyny niekonwencjonalnej. Oczywiście na Sri Lance można wspaniale wypocząć w licznych nadmorskich kurortach, zwłaszcza na Wybrzeżu Południowym i Wschodnim. Czternastodniowy wyjazd tego typu (7 dni zwiedzania i 7 dni wypoczynku) kosztuje średnio od 6000 do 8000 zł. W cenę wliczone są przelot, zakwaterowanie oraz podstawowe wyżywienie.

Plaże
Sri Lanka posiada malownicze piaszczyste i skaliste plaże, na których można się opalać, wypoczywać lub uprawiać sporty wodne. Na południowym zachodzie kraju do znanych plaż zalicza się wybrzeże w okolicy miasta Kalutara, na półwyspie Calido Beach. Ponadto można wymienić takie plaże, jak Beruwala, Ahungalla, Hikkaduwa. Do najbardziej romantycznych miejsc zaliczają się natomiast Mirissa i Tangalle, gdzie istnieje możliwość obserwacji płetwali błękitnych.

Popularne miasta: