Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Splitu

Wycieczki
Split najlepiej zwiedzać we własnym zakresie. Można się tu dostać samochodem, autokarem lub samolotem. Przeloty z Polski kosztują kilkaset złotych (około 700 zł), ponadto zaś Split jest miastem portowym, dlatego istnieje możliwość transportu promem linii SNAV i Jadrolinija z pobliskich miast i wysp.

Wczasy
Split to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów chorwackich miast. Jest ono wybierane przede wszystkim jako miejsce wypoczynku. Lazurowe morze, słońce, wspaniałe plaże i otoczenie antycznych zabytków tworzą niepowtarzalny klimat tego miasta. Nic dziwnego, że Split zawsze znajduje się w ofercie biur podróży. Tygodniowy pobyt w tym rejonie kosztuje od 1300 do ponad 4000 zł. Cena jest ściśle uzależniona od standardu hotelu i wybieranej opcji – zwykle przejazd i wyżywienie podnoszą koszty wczasów. W niektórych hotelach trzeba również uiścić opłatę za korzystanie z Internetu.

Plaże
W okolicach Splitu mieści się wiele malowniczych plaż. Łatwo do nich dotrzeć, ponieważ w większości usytuowane są w pobliżu centrum miasta. Do najbardziej znanych należy Baćvice – piaszczysta, piękna i rozległa. Jej wadą jest jedynie duża popularność wśród przyjezdnych, stąd trudno tu znaleźć jakieś ustronne miejsce. Inną atrakcyjna plaża to również piaszczysta Kasuni u podnóży wzgórza Marjan. Warto odwiedzić także plażę Kastelet, która jest wprawdzie żwirowa, ale za to piękna i pełna atrakcji – klimatycznych kawiarenek i innych miejsc rozrywki.

Popularne miasta: