Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Słowenii

Wycieczki
Oferty wycieczek objazdowych po Słowenii organizowanych przez biura podróży najczęściej łączą zwiedzanie tego kraju z pobliską Austrią lub Chorwacją. Siedmiodniowy wyjazd tego typu to kosz od 1000 do 1600 zł za osobę (w pakiecie Last Minute). Podczas wycieczki można liczyć na zobaczenie najważniejszych skarbów Słowenii: stolicy Lublany, jaskini Postojna, Bledu, Bohinj, Piranu, Kopru czy Jaskini Skocjańskich.

Wczasy
Słowenia to kraj bardzo atrakcyjny turystycznie, położony nad Morzem Adriatyckim, stąd często wybierany jest jako miejsce letniego wypoczynku. Słoweńska Riwiera oferuje malownicze krajobrazy i wspaniałe plaże, pomimo że wybrzeże liczy tu jedynie 47 km (rozciąga się na Półwyspie Istria, pomiędzy Włochami a Chorwacją). Głównymi rejonami turystycznymi są nadmorskie miasta: Koper, Piran, Izola, Portoroz i Ankaran. Pomiędzy Doliną Vipavską, Zatoką Triesteńską i Chorwacją rozciąga się Kras – teren jezior, skał i jaskiń – to właśnie te okolice cieszą się największą popularnością. Siedmiodniowy wypoczynek w tym rejonie kosztuje około 1500 zł za osobę. Cena zawiera pobyt i śniadania.

Plaże
Słoweńskie wybrzeże charakteryzuje się górskim krajobrazem i mocnym spadkiem do morza, jest to więc typowa riwiera. Wśród plaż najwyżej ocenianych przez turystów znajduje się ta zlokalizowana w okolicach Fiesa. Jest to miejsce z widokiem na włoskie wybrzeże. Poleca się również plaże w Punta i piaszczyste wybrzeże w Portoroz.

Popularne miasta: