Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Seszele – podział administracyjny i regiony turystyczne

Regiony turystyczne, podział administracyjny
Seszele są podzielone na 25 dystryktów. Są to: Aaux Pins, Anse Boileau, Anse Etoile, Au Cap, Anse Royale, Baie Lazare, Baie Sainte Anne, Beau Vallon, Bel Air, Bel Ombre, Cascade, Glacis, Grand' Anse, Grand' Anse Praslin, La Digue, La Riviere Anglaise, Les Mamelles, Mont Buxton, Mont Fleuri, Plaisance, Pointe La Rue, Port Glaud, Roche Caiman, Saint Louis i Takamaka. Obejmują one tylko Wyspy Wewnętrzne. Wyspy Zewnętrzne nie należą do żadnego z dystryktów. 
 
Turyści przybywający na Seszele najczęściej zatrzymują się w następujących regionach turystycznych: Mahe, Praslin i La Digue. 
 
Wyspa Mahe jest najwyższą górzystą wyspą Seszeli, ze szczytem Morne Seychellois i stolicą Victorią. Tutejsze plaże są rozległe, piaszczyste i bogate w rafy koralowe. 
 
Wyspa Praslin jest drugą co do wielkości wyspą Seszeli. Znajduje się na niej park narodowy Valee de Mai, w którym rosną najwyższe 800 letnie palmy Coco de Mer. Nie brakuje tutaj pięknych zatoczek z plażami i turkusowej wody. 
 
Wyspa La Digue jest bardzo czysta i słabo przekształcona przez człowieka. Piękne plaże i lasy tropikalne są wyjątkowo urokliwe. Ponadto, plaża Anse Source d'Argent, na której występują charakterystyczne formacje granitowe jest najczęściej fotografowaną plażą Seszeli.
 
Zabytki
Na Seszelach nie ma zabytków. Jednak znajdziemy tutaj wiele wyjątkowych miejsc zasługujących na uwagę. Park Narodowy Praslin i ogród botaniczny Valle de Mai na wyspie Praslin należą do najpiękniejszych miejsc na Seszelach. Powierzchnia parku obejmuje 324 hektary lasów równikowych, a rezerwat przyrody Valle de Mai (który jest jego częścią), znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego oraz Przyrodniczego UNESCO. Wyłącznie tutaj rośnie popularna palma Coco de Mer, której owoce żeńskie mają kształt damskich pośladków, a męskie są kopią fallusa. Mieszkańcy wyspy Praslin uważają, że to właśnie tutaj Ewa kusiła Adama. Ponadto, można tutaj spotkać czarne papugi Black Parrot, bulbule i owocowe gołębie. Kolejnym miejscem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest Aldabra, czyli największy atoli na świecie. Składa się on z 4 wysp koralowych. Jest to rezerwat przyrody z ograniczonym dostępem ruchu turystycznego. Niezamieszkiwana przez ludzi wyspa zachwyca dziewiczą przyrodą. Żyją tutaj m.in.: żółwie olbrzymie (152 tys.), pustułki seszelskie, koralczyki czerwonogłowe, syczki seszelskie i salangany seszelskie. 
 
Atrakcje, ciekawe miejsca
Będąc na Seszelach, należy odwiedzić najmniejszą stolicę świata, czyli Victorię na wyspie Mahe. Można znaleźć tutaj ślady panowania brytyjskiego, czego przykładem jest miniatura Big Bena i cały miejscowy rynek. Warto zobaczyć tutejsze Muzeum Narodowe, gdzie można bliżej zapoznać się z historią, muzyką, kulturą i folklorem tutejszych mieszkańców. Seszele mają niesamowitą faunę i florę oraz bogatą tradycję i obyczaje.  Miłośnicy kąpieli słonecznych powinni odwiedzić wyspę La Digue i  zobaczyć malowniczą plażę Anse Source d'Argent. 
Popularne miasta: