Kuchnia seszelska
Kuchnia egzotycznych Seszeli jest prosta, ale bardzo smaczna. Znajdziemy w niej wpływy francuskie, afrykańskie, indyjskie i chińskie. Najczęściej używanymi produktami są ryby i owoce morza - w szczególności tuńczyki, kraby, małże, ośmiornice oraz homary. Ryby przyrządza się przy użyciu specjalnej techniki, przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Polega ona na tym, że najpierw dusi się ryby, następnie nadziewa na bambusowe patyczki, wypełniana różnymi aromatycznymi przyprawami, a na końcu zawija się je w liście bananów i gotuje. Mięso jest tutaj bardzo drogie, więc rzadko się go używa. Jedynymi popularnymi daniami mięsnymi na Seszelach są kurczak w curry i wyspiarska kiełbasa.
Obowiązkowym dodatkiem do większości dań jest ryż. Czasem zastępuje się go owocem chlebowca, który smakuje jak słodki ziemniak. W kuchni Seszeli bardzo często wykorzystuje się również mleczko kokosowe, pomidory, cebule, imbir, czosnek, papryczki chili, curry, sos korzenny, ogórki kiszone, papaje, mango, melony i jabłka.
Kreole, czyli pierwsi mieszkańcy Seszeli wymyślili wiele ciekawych dań i używali wielu ciekawych składników, które do tej pory są chętnie spożywane m.in. daube (gulasz z soczewicy), rougaille (sos pomidorowy), cari coco (kokosowy krem curry), bredes (odmiana szpinaku), zupa tectec, sałatka milionera (zmieszane serce palmy, curry z psiej ryby i curry kokosowe w sosie piwnym), zupa z małży i dyni, sałatka z ośmiornicy, bakłażanowe chipsy, pyszne mięso nietoperza. Natomiast do najczęściej spożywanych alkoholi kreolskich zalicza się: lokalny rum (dodawany do wszystkich koktajlów), likiery Bacca i Calou oraz piwo Seybrew.