Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny i zakupy w Sankt Petersburgu

Ceny
Ceny w Sankt Petersburgu są zbliżone do cen obowiązujących w Polsce. Walutą obowiązującą na terenie miasta jest rubel. Jeśli nie mamy pewności, czy dany produkt jest wystarczająco opłacalny, to wystarczy przeliczać usuwając jedno zero – średni kurs 1 rubla wynosi 0,12 złotego. 
 
Przykładowe ceny najpopularniejszych produktów spożywczych w Sankt Petersburgu: 
- ziemniaki, paczkowane, 1 kg — 30 rubli
- makaron spaghetti Gallina Blanca, opakowanie 450 g — 30 rubli
- ogórki, 1 kg — 20 rubli
- wołowina duszona Łużskij KZ, konserwa 325 g — 35 rubli
- mleko Bolszaja krużka, 2,5%, karton 1450 g — 50 rubli
- precle z makiem Niewskaja suszka, paczkowane, 275 g — 20 rubli
- parówki wiedeńskie Nowgorodskij biekon, 520 g, paczkowane — 140 rubli
- lody na patyku Filewskoje, melba, 80 g — 20 rubli
- woda mineralna gazowana Bonaqua, butelka 2 l — 20 rubli
- kwas chlebowy Bolszoj kwas, butelka 3 l — 35 rubli
 
Zakupy 
Najpopularniejszą ulicą w Sankt Petersburgu znaną z licznych sklepów jest Newski Prospekt. Znajdują się tu liczne sklepy z pamiątkami. Warto zwrócić uwagę na księgarnie znajdującą się na parterze kamienicy Singera. Oprócz książek w rozsądnych jak na polskie warunki cenach, znajdziemy tu również przewodniki, kalendarze, mapy, matrioszki, a także albumy poświęcone rosyjskiej sztuce. Na tej samej ulicy znajdziemy również również ekskluzywne salony Baboshka oraz butiki Kenzo, gdzie swoje towary prezentują znane marki zachodnie – m.in. Armani czy Gucci. 
 
Warto wybrać się również na Gostinnyj Dwor, gdzie znajdziemy ponad 300 kramów zarówno z pamiątkami, jak również innymi produktami rosyjskimi i zagranicznymi. Turyści powinni także wybrać się do Ermitażu oraz Muzeum Rosyjskiego. Oprócz zwiedzania ciekawych zabytków, czekają tam również liczne punkty, oferujące w rozsądnych cenach albumy, kalendarze, pocztówki, a także regionalne pamiątki (chusty, kubki, poduszki). 
 
Dużym zainteresowaniem cieszy się również targ znajdujący się przy cerkwi Spas-na-Krowi. Znajdziemy tu liczne rosyjskie pamiątki, jednak należy uważać na zawyżone ceny. Jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze, to lepiej zrobić zakupy w innych miejscach. 
Popularne miasta: