Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Monachium - zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki
Monachium to miasto o wielowiekowej historii, w którym można podziwiać wiele zabytków z odległych epok. Swoistą wizytówką metropolii jest XV-wieczny Kościół NMP (Frauenkirche) z dwiema wieżami o miedzianych kopułach. Równie piękny zabytek stanowi gotycki Kościół św. Piotra (Peterskirche), najstarszy monachijski obiekt sakralny. Duma miasta to także Rezydencja, czyli zespół pałacowy z przełomu XVI i XVII wieku, będący siedzibą bawarskich władców, książąt Wittelsbachów. Przy Marienplatz (w centrum miasta) znajduje się też neogotycki Nowy Ratusz.

Ciekawe miejsca
Sercem Monachium jest największy na świecie park miejski – słynny Ogród Angielski nad rzeką Izarą. Historia tego obiektu sięga końca XVII wieku. Obecnie znajdują się tu takie atrakcje, jak ogród piwny, Chińska Wieża, centrum widokowe stylizowane na antyczną świątynię czy japońska herbaciarnia. W Ogrodzie Angielskim można również odwiedzić znaną plażę naturystów.

Atrakcje turystyczne
Monachium oferuje turystom niezwykle różnorodne atrakcje. Miłośnicy sztuki z pewnością odwiedzą liczne muzea miasta: Starą Pinakotekę z bogatymi zbiorami malarstwa od XIV do XVII wieku (główną atrakcję stanowi Rubens), Nową Pinakotekę, gdzie znajdują się obrazy nowożytne (od czasów klasycyzmu) czy Gliptotekę, gdzie można obejrzeć imponującą kolekcję dzieł starożytnych.

W Monachium organizowane są interesujące imprezy kulturalno-rozrywkowe i sportowe. Odbywają się tu słynne Międzynarodowe Targi Monachijskie, festiwal filmowy, Tollwood (impreza muzyczna), Olimpic Hill (festiwal teatrów), Green Farm Festival (poświęcony kulturze irlandzkiej) czy Oktoberfest - festiwal piwa. To ostatnie wydarzenie posiada ponad dwustuletnią tradycję i cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów.

Wycieczki do Monachium
Biura podróży oferują objazdowe wycieczki po Bawarii, podczas których można zwiedzić również stolicę państwa, czyli Monachium. Sześciodniowy wyjazd z noclegami, śniadaniami i obiadokolacjami kosztuje nieco ponad 1000 zł. Wycieczki organizowane są z różnych miast, najczęściej z Warszawy, Katowic, Wrocławia i Krakowa.

Można również zaplanować sobie pobyt w Monachium we własnym zakresie. Najtańsze są loty z Gdańska liniami Lufthansa – ceny zaczynają się od 200 zł. Na miejscu można przenocować w jednym z licznych hoteli lub hosteli (cena od około 200 zł), a w zależności od chęci skorzystać również z pomocy miejscowych biur turystycznych.

Popularne miasta: