Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki na Majorkę

Wycieczki
Majorkę najlepiej zwiedzać we własnym zakresie lub skorzystać z opcji wycieczek fakultatywnych, oferowanych przez biura podróży jako dodatkowa atrakcja wypoczynku na wyspie. Na własną rękę można zarezerwować przelot na lotnisko w stolicy, hotel, pensjonat lub hostel a na miejscu wypożyczyć samochód za około 50 euro za dobę (plus koszty benzyny).

Miejsce jest z pewnością warte bliższego poznania, oprócz walorów przyrodniczych posiada bowiem również cenne zabytki i inne atrakcje. Szczególnie można polecić wizytę w stolicy wyspy, Palma de Mallorca, gdzie będziemy podziwiać monumentalną katedrę La Seu w stylu kastylijskiego gotyku oraz pałac władców wyspy Palau de Almudaina. Warto również wybrać się do mniejszych miasteczek, jak usytuowane blisko stolicy, Valdemossa, w którym wakacje spędzał Fryderyk Chopin.

Wczasy
Turyści wybierają jednak Majorkę głównie na miejsce letniego wypoczynku. Piękne słoneczne plaże, malownicze zatoki, górski krajobraz oraz wiele rozrywek w miejscowych klubach i kawiarenkach niezmiennie przyciągają ogromne tłumy. Tygodniowa wycieczka wypoczynkowa na Majorkę organizowana przez  biuro podróży kosztuje od 2000 do 3000 zł w ofercie all inclusive. Możemy liczyć na zakwaterowanie w hotelu tuż przy plaży, zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz animacje dla całej rodziny. Dzieci zwykle mają 50% zniżki.
 

Popularne miasta: