Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Macedonii

Zobaczenie wielu interesujących miejsc w Macedonii może nam zapewnić jedynie wycieczka objazdowa. Biura podróży najczęściej oferują zwiedzanie kilku krajów Półwyspu Bałkańskiego. Na przykład ośmiodniowy wyjazd, podczas którego zobaczymy Bułgarię, Macedonię, Grecję i Turcję będzie nas kosztował około 2300 zł. To jednak bardzo rozbudowany program, który z atrakcji macedońskich obejmuje jedynie najważniejsze, czyli Skopje oraz rejon Ochrydy. Lepiej zatem wybierać objazdy uwzględniające najwyżej dwa kraje, wtedy uda nam się zobaczyć zdecydowanie więcej. Wycieczkę tego typu zakupimy już w cenie 1500 zł.

Wczasy
Bardzo częstą opcją wśród wyjazdów organizowanych przez biura podróży jest połączenie zwiedzania z wypoczynkiem. Zwykle oferta taka obejmuje dwutygodniową podróż, podczas której tydzień przeznacza się na poznawanie kraju, tydzień zaś na typowe wczasy. Tego typu wyjazd kosztuje od 2800 do ponad 3000 zł.

Plaże
Macedonia nie posiada dostępu do morza, jednak ma wspaniałe jeziora, nad którymi można wspaniale wypocząć, Największym i najpiękniejszym jest Jezioro Ochrydzkie. Występują tu kamienne, malownicze plaże, wokół których spotkamy liczne atrakcje, jak kawiarnie czy dyskoteki. Warto także odwiedzić okolice Jeziora Prespa.

Popularne miasta: