Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Kairu

Wczasy
Kair jest klimatycznym miastem, bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów. Zdecydowanie najkorzystniejszą opcją jest zakup wczasów w biurze podróży i skorzystanie z wycieczki fakultatywnej do Kairu. Tygodniowy pobyt w Hurghadzie lub Sharm El Sheikh kosztuje od 1000 do 3000 złotych (cena zależy od standardu hotelu i rodzaju wyżywienia). 
 
Samodzielna organizacja wczasów wiąże się z większymi kosztami. Do Kairu najlepiej lecieć samolotem. Jednak za sam bilet zapłacimy od 500 do 3000 złotych. Nocleg w hotelu 2-gwiazdkowym kosztuje ok. 70 złotych. Natomiast za noc w obiektach 3-lub 4-gwiadkowych zapłacimy ok. 300 złotych. Osoby zamożne, którym zależy na różnych udogodnieniach mogą wybrać hotele 5-gwiazdkowe, gdzie nocleg kosztuje od 500 do 1000 złotych. 
 
Wycieczki
Programy wycieczek objazdowych organizowanych przez biura podróży zawsze obejmują zwiedzanie Kairu, Muzeum Egipskiego oraz Gizy z cudownymi piramidami: Cheopsa, Chefrena, Mykerynosa oraz Sfinksem. Średnia cena za wycieczkę 7-dniową po kraju faraonów wynosi ok. 2 tys. złotych. Ponadto, podczas wczasów możemy skorzystać z wycieczek fakultatywnych do stolicy Egiptu. W czasie których, poza wymienionymi wyżej obiektami można podziwiać z okna: Nil, słynne Miasto Umarłych, kairskie meczety i Cytadelę Mohammeda Ali. Nie zabraknie również czasu na nabycie pięknych pamiątek na słynnym bazarze Chan al-Chalili. Średni koszt tego typu wycieczek wynosi 25 USD (dziecko do 12 lat) lub 50 USD (osoba dorosła). 
Popularne miasta: