Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny i zakupy w Kairze

Ceny w Kairze są niższe od tych obowiązujących w Polsce i znacząco niższe niż w najpopularniejszych kurortach turystycznych, tj. Hurghada czy Sharm El Sheikh. Oficjalną walutą jest funt egipski (EGP). Płatności można również dokonywać dolarami amerykańskimi (USD).
 
Posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje 30 EGP. Za półtoralitrową butelkę niegazowanej wody zapłacimy 3,28 EGP, a za litr mleka 7,89 EGP. Popularna kanapka z kotletem z fasoli (falafela) kosztuje ok. 1,5 EGP. Cena biletu na komunikację miejską wynosi 2 EGP, a za każdy przejechany taksówką kilometr zapłacimy 1,40 EGP. 
 
Zakupy można zrobić w każdym hotelu lub przed hotelem, w sklepach i marketach. Jeśli chodzi o pamiątki warto wybrać się na bazar Chan al-Chalili. Można tutaj nabyć wyroby ze złota i srebra, biżuterię, pamiątki, ubrania (podróbki największych na świecie projektantów, tj. Louis Vuitton, Guess, Prada czy Versace) i wyroby rzemiosła artystycznego. Będąc na zakupach, należy pamiętać, żeby nie zgadzać się na cenę wyjściową proponowaną przez sprzedawcę. Warto zaproponować cenę niższą nawet o 80% i wtedy rozpocząć targowanie. Najczęściej kupowanymi upominkami w Egipcie są: perfumy, fajki wodne, biżuteria wykonana ze złota i srebra, talerze z brązu bądź mosiądzu, alabastrowe figurki, papirusy, chusty, przyprawy i zioła oraz wyroby ze skóry. 
Popularne miasta: