Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Helsinek

Podstawowe informacje
W Helsinkach znajduje się międzynarodowe lotnisko Helsinki-Vantaa Airport. Jest ono położone około 15 km na północ od centrum miasta, w miejscowości Vantaa. Rocznie obsługuje ponad 13 milionów pasażerów. Loty odbywają się tu w 130 kierunkach świata.

Lotnisko posiada dwa terminale: międzynarodowy i krajowy oraz luksusowy kompleks (wyposażony w saunę i salony Spa). Znajdują się tu liczne sklepy, kawiarnie, 9 sal konferencyjnych, bankomaty, kawiarnia internetowa, apteka, pokój medytacji, a nawet biblioteka. Loty obsługuje 30 przewoźników, w tym linie cargo oraz loty charterowe.

Można tu wymienić np. Finnair, Aer Lingus, Aeroflot, Air Berlin, Air Åland, Air Finland, airBaltic, Austrian Airlines, Blue1, British Airways, Sun Air of Scandinavia, Brussels Airlines, Cimber Air, Czech Airlines, easyJet, Estonian Air, Fly Lappeenranta.

Lotnisko Helsinki-Vantaa stanowi jeden z najważniejszych portów przesiadkowych, ze względu na położenie pomiędzy Europą i Azją.

Transfer z lotniska
Samochodem można dostać się z lotniska do centrum miasta, jadąc drogą nr 45. W porcie lotniczym znajdują się wypożyczalnie samochodów (przy terminalu lotów krajowych) oraz trzy rodzaje parkingów: Lomaparkki (dla wczasowiczów), Bisnesparkki (dla biznesmenów) oraz Pikaparkki (parking krótkoterminowy).

Można również skorzystać z taksówki. Postoje zlokalizowane są przy halach przylotów. Korporacje obsługujące trasy do miasta to: Suomen Airport Taxi Oy,Yellow Line - Airport Taxi, TaxiPoint i Vantaan taksikesku. Dojazd zajmuje około pół godziny i kosztuje średnio 30 euro.

Jeśli chodzi o komunikację autobusową, na trasie do centrum Helsinek kursują autobusy o numerach 415, 451, 615 firmy YTV, autobusy Finnair City Bus. Dojazd trwa około 40 minut.

Połączenia z Polski
Tanie loty z Polski do Helsinek odbywają się z Warszawy i z Gdańska. Obsługują je linie lotnicze WizzAir oraz Finnair. Czas przelotu zajmuje średnio godzinę i 50 minut. Ceny zaś zaczynają się od 38 zł, a w promocjach można znaleźć oferty nawet za 19 zł. Loty do Helsinek odbywają się również z Krakowa, Wrocławia, Katowic i Poznania w cenie średnio 500 – 700 zł. Pozostali przewoźnicy kursujący na tej trasie to Air Baltic, LOT lub SAS.

Dane kontaktowe
Finavia
Helsinki Airport
P.O. Box 50
01531 VANTAA
FINLAND
 +358 20 708 + extension
Fax: +358 20 708 3296
www.helsinki-vantaa.fi lub www.finavia.fi

Popularne miasta: