Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi w Helsinkach

Helsinki posiadają bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową – ponad 120 hoteli, kilkadziesiąt schronisk, ponadto zaś kwatery prywatne i kempingi. Wśród hoteli najbardziej polecane są Fabian Hotel, Scandic Paasi czy Hotel Haeven, za które trzeba zapłacić od około 780 do 950 zł. Najwyżej oceniane przez turystów tanie hotele to natomiast: Citykoti Apartments czy Ava Hotel.

Ceny za dwuosobowy pokój w centrum miasta wahają się od 325 zł do 1200 zł. Najbardziej luksusowe warunki oferują Original Sokos Hotel Pasila, Hotel Kamp. Można tu liczyć nie tylko na komfort pobytu, miłą obsługę i pyszne śniadanie, ale także na spotkanie znanych osobistości.

Pensjonaty z kolei oferują noclegi za średnio 320 zł za noc, np. Forenom House Helsinki. Jeśli chodzi o pobyt w hostelach, ceny zaczynają się od 21 euro za noc. W takich kwotach dostępne są na przykład CheapSleep Helsinki czy Hostel Stadion. Średnio jest to jednak cena ponad 200 zł. Wśród najbardziej polecanych hosteli znajdują się Eurohostel lub Kongressikoti Hostel. Cena noclegu na kempingu w Helsinkach to około 30 euro za dwie osoby dorosłe. Za dwie osoby dorosłe i dwójkę dzieci trzeba zapłacić 31,50 euro. W sezonie trzeba dodatkowo doliczyć opłatę klimatyzacyjną. Na miejscu znajdują się restauracje i bar, a także zaopatrzenie spożywcze.

Popularne miasta: