Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Praca i zarobki w Hamburgu

Niezbędne formalności
Od maja 2011 roku Polacy mogą bez przeszkód podejmować legalne zatrudnienie na terenie całego RFN, w tym Hamburga. Jedyną formalnością, jakiej należy dopełnić, jest konieczność zarejestrowania swojego pobytu w mieście w wypadku przebywania w nim dłużej niż 3 miesiące. W tym celu trzeba udać się do lokalnego urzędu meldunkowego.

Gdzie szukać pracy
Na rynku pracy w Hamburgu istnieje spore zapotrzebowanie na elektryków, mechaników, spawaczy i monterów izolacji termicznych. Na zatrudnienie mogą oczywiście liczyć opiekunki osób starszych, podobnie jak w całym RFN. Ponadto stosunkowo łatwo jest znaleźć pracę w gastronomii – jako kucharz lub kelner. Obserwuje się również niesłabnący popyt na specjalistów IT, pielęgniarki i lekarzy.

Zarobki
Budowlańcy, elektrycy czy spawacze mogą liczyć na zarobki od 2200 euro. Podobne płace otrzymują pielęgniarki. Na najwyższe wynagrodzenie mogą natomiast liczyć lekarze, inżynierowie i informatycy.

Niezbędne adresy i instytucje
Pośrednictwo pracy w Hamburgu można znaleźć pod takimi adresami, jak Max Pechstein Str, Heukoppel 1 B (pośrednictwo „Major”) czy Schneverdinger Weg 3 (pośrednictwo VERYFLEX). Ponadto warto przeglądać niemieckie portale internetowe, na których zamieszcza się ogłoszenia o pracy (, www.jobpilot.de,  www.jobworld.de, www.jobware.de, www.berufsstart.de, www.stellenanzeigen.de www.arbeit-online.de) oraz śledzić lokalną prasę.

Popularne miasta: