Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hamburg – zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki
Najważniejszym zabytkiem Hamburgu jest wspaniały, barokowy kościół świętego Michała. Jego olbrzymia wieża o wysokości 132 metrów niewątpliwie stanowi symbol miasta. Budowla mieści się przy placu pomiędzy Ludwig-Erhard-Straße, Krayenkamp i Englischer Planke, w sąsiedztwie bardzo nowoczesnej architektury. Protestancki kościół świętego Michała stanowi jedną z pięciu głównych świątyni Hamburga, zaliczanych do pereł miejskiej architektury. Pozostałymi są: kościół świętej Katarzyny, świętego Piotra, Jakuba i Mikołaja.

Między dworcem głównym a placem Gänsemarkt usytuowane są również inne zabytkowe obiekty Hamburga, jak słynny budynek Giełdy Hamburskiej czy ratusz z fasadą, wzdłuż której znajdują się posągi cesarzy.

Ciekawe miejsca
Jednym z najciekawszych miejsc Hamburga jest dzielnica portowa (Speicherstadt), gdzie można podziwiać zabytkowe domy z charakterystycznymi wieżyczkami. Ponadto warto zobaczyć dawną wioskę rybacką w dzielnicy Blankenese. Dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu w Hamburgu jest również odwiedzenie któregoś z licznych miejskich parków. Mamy tu do wyboru na przykład park z ogrodem botanicznym i ogrodem japońskim czy malownicze tereny nad jeziorami Außenalster i Binnenalster.

Atrakcje turystyczne
Hamburg oferuje turystom także rozmaite atrakcje kulturalne. Mieszczą się tu trzy teatry narodowe i Hamburska Opera Narodowa. Co więcej miasto posiada kilkadziesiąt scen widowiskowych oraz muzeów. Szczególnie warto odwiedzić muzeum figur woskowych (PANOPTIKUM) czy Hamburg Dungeon. W tym ostatnim przedstawia się inscenizację dziejów miasta. Inne obiekty warte odwiedzenia to Muzeum Sztuki i Rzemiosła oraz Muzeum Kawy.

Wycieczki
Jeśli chodzi o zorganizowane wyjazdy do Hamburga, dwudniowa objazdowa wycieczka kosztuje około 400 zł. W cenie znajduje się zwykle przejazd, nocleg oraz śniadanie. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę koszty ewentualnych wstępów do muzeów i innych obiektów turystycznych.

Można również zwiedzać Hamburg na własną rękę. Z Polski można się tam dostać drogą lotniczą, w Hamburgu znajduje się bowiem duże międzynarodowe lotnisko. Ponadto możliwy jest również oczywiście dojazd samochodem lub autokarem. Wśród różnorodnych atrakcji w niemieckim mieście można wymienić wycieczkę promem po miejscowych kanałach i jeziorach.

Popularne miasta: