Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Genewy

Do Genewy można podróżować w rozmaity sposób. Gdy nie przeszkadza nam dłuższa jazda autokarem warto zdecydować się na zakup biletu autokarowego (trasę obsługuje m.in linia Agat, Sindbad, Almabus). Przy zakupie biletu należy pamiętać, że jego cena jest uzależniona od terminu zakupu przed wyjazdem. Im wcześniej go kupimy, tym będzie taniej. Jednorazowy zakup biletów w obie strony jest zawsze tańszy. Autokary jeżdżą z takich polskich miast m.in jak: Białystok, Łódź, Wrocław, Katowice, Kraków, Opole. Za bilet w obie strony z Krakowa do Genewy zapłacimy ok. 420 zł. Czas podróży autokarem z Warszawy do Genewy wynosi ok. 26h 30 min.  
 
Tanie loty
Z Polski do Genewy latają z Warszawy samoloty LOT, jest to jedyne bezpośrednie połączenie. Lot z Warszawy do Genewy trwa ok. 2h 20 min.W przypadku gdy chcemy lecieć z innego miasta: Krakowa, Katowic czy Wrocławia musimy liczyć się z przesiadką, np.w Zurichu. Wtedy też czas podróży wydłuży się do 4 lub 5 godzin. Za bilet szwajcarskimi liniami lotniczymi Swiss z przesiadką zapłacimy ok. 750 zł (w obie strony), natomiast podróż na pokładzie samolotów LOT będzie nas kosztowała ok. 1300 zł (w obie strony). Należy pamiętać, iż przy dużo wcześniejszej rezerawacji bilet będzie w korzystnej, niższej cenie. Ponadto linie lotnicze często oferują bilety w promocyjnej cenie, dlatego jeśli jesteśmy zainteresowani konkretnym kierunkiem warto na bieżąco śledzić pojawiające się informacje na stronie przewoźnika. 
 
Port lotniczy Genewa-Cointrin jest położony 4 km na północ od centrum Genewy.Transport z lotniska do centrum miasta nie powinien sprawić większych problemów. Najwygodniejszym sposobem podróży jest pociąg, który kursuje co 15 minut. Przejazd trwa zaledwie 6 minut. Istotna jest informacja, iż pasażerowie przylatujący na lotnisko w Genewie w hali przylotów mogą pobrać w maszynie bezpłatny bilet, który pozwala na korzystanie z publicznego transportu Unireso. Ważność biletu – 80 minut, obejmuje połączenia nie tylko pociągiem, a także autobusami.
 
Popularne miasta: