Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi w Genewie

Genewa to miasto o rozbudowanej bazie hotelowej i noclegowej. Zarówno osoby o wysokich wymaganiach, jak również turyści o nieco skromniejszym budżecie znajdą dla siebie idealne miejsce. 
 
Hotelem polecanym na portalu Booking.com przez odwiedzających miasto jest 4-gwiazdkowy hotel Warwick Geneva. Jest on doskonale usytuowany, w pobliżu  dworca kolejowego Cornavin, dzięki czemu osoby podróżujące koleją nie będą miały problemów z komunikacją. Ponadto w dniu przyjazdu goście otrzymują bezpłatnie bilet upoważniający do korzystania z komunikacji miejskiej w Genewie w trakcie pobytu. Cena za nocleg w tym luksusowym hotelu wynosi od 582 zł do 1881 zł. 
 
Hotelem godnym polecenia jest 4-gwiazdkowy hotel Royal Manotel, który znajduje się zaledwie 5 minut spacerem od dworca kolejowego w Genewie, Starego Miasta i Jeziora Genewskiego. Royal Manotel tak jakWarwick Geneva daje turystom darmowe bilety umożliwiające bezpłatny transport w mieście.
 
Hotelami o nieco niższym standardzie są: elegancki hotel Longemall (zlokalizowany w pobliżu słynnej fontanny Jet d'Eau) oraz Kipling Manotel. Cena za noc w hotelu Kipling wynosi od  530 zł do 1179 zł, natomiast za nocleg w Longemall hotel zapłacimy od 968 zł do 1 557zł. 
 
Gdy chcemy nocować w obiekcie z klimatem i duszą warto polecić Edelweiss Manotel, który przypomina szwajcarską willę. Nocleg w Edelweiss będzie nas kosztował od 530 zł do 1164zł.
 
Hotelem oferującym ładnie urządzone pokoje w niewysokiej cenie jest 2-gwiazdkowy hotel Lido. Koszt noclegu w tym hotelu waha się od 504 zł do 894 zł. 
Osoby niewymagające wielkiego luksusu będą zadowolone z noclegu w 2-gwiazdkowy Ibis Geneve Centre Nations, gdzie cena za noc wynosi od 463 zł. 
 
Tanie noclegi
W Genewie możemy także znaleźć kilka hosteli. Wśród nich warto polecić wyróżniony przez portal TripAdvisor Certyfikatem Jakości 2014 City Hostel Geneva, gdzie nocleg będzie nas kosztował od 278 zł oraz hostel Annecy Hostel (koszt waha się od 174 zł do 208 zł).
 
Gdy podróżujemy z grupą znajomych lub rodziną i nie chcemy przepłacać korzystnym rozwiązaniem może okazać się wynajem apartamentu lub mieszkania od osób prywatnych. Za apartament (100 m) zapłacimy od 750 zł za noc. W przypadku wynajmu pojedynczych pokoi kwota jest niższa – od 439 zł, ale należy liczyć się z tym, iż np. kuchnia czy łazienka będą współdzielone z właścicielami. 
Popularne miasta: