Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny i zakupy w Genewie

Szwajcaria jest jednym z najdroższych krajów świata, dlatego przyjeżdżając do Genewy musimy być przygotowani na zawrotne ceny żywności. Podczas planowania czasu, jaki chcemy przeznaczyć na zakupy należy uwzględnić fakt, iż większość sklepów nie pracuje podczas przerwy na lunch w godzinach 12.00 – 14.00. 
 
Szwajcaria słynie z produkcji wspaniałych zegarków. Tradycja produkcji zegarków w Genewie sięga połowy XVII wieku. Po dziś dzień miasto to jest uznawane za światowego lidera wśród producentów najlepszych marek zegarmistrzowskich, takich jak Patek Phillipe, Frank Muller, Swatch, Omega i Piaget.
 
Osoby zainteresowane zakupem zegarka powinny się udać do najbardziej znanego sklepu z zegarkami, czyli Bucherer, Rue du Rhône 45, Rue du Mont Blanc 22. Jest to rodzinne przedsiębiorstwo z bogatą tradycją. Zegarek kupiony w tym sklepie może nas kosztować fortunę, ale z pewnością będzie unikalną pamiątką. 
Inne sklepy z zegarkami to m.in: Expace Temps: Rue du Mont Blanc 13,
Franck Muller: Rue de la Tour de I’lle 1, Patek Phillippe: Rue du Rhone 41,
Swatch:  Rue du Mont Blanc 19, Piaget: Rue du Rhone 40, Gallopin: Place des Bergues 1
Orfeo by Christ: Rue de Cornavin 6, Zbinden, Rue de Coutance 4. 
 
Jeśli chcemy nabyć markowe ubrania czy akcesoria to centrum miasta pełne jest butików najlepszych światowych marek jak Gucci na Rue du Rhône 92, Hermes Rue du Rhône 39 czy Chanel Rue du Rhône 43. Miłośników staroci zapraszamy na pchli targ Plaine de Plainpalais, gdzie można znaleźć nie tylko modne ubrania, ale i niezwykle dodatki w stylu vintage. 
 
Idealnym prezentem dla męża czy taty będzie kupiony w głównym sklepie marki Victorinox (znajdujący się przy 2 Rue du Marche) charakterystyczny nóż lub scyzoryk. Wiadomo, że z każdej wycieczki zazwyczaj przywozimy pamiątki. W Genewie warto odwiedzić polecany przez wielu turystów sklep Alptitude położony przy Rue des Alpes 9. Miła obsługa pomoże nam w wyborze prezentów dla bliskich.
 
 Zakupowe szaleństwo czeka nas w centrum handlowego Meyrin Centre. 
 
W przypadku gdy nie mamy wykupionych posiłków w hotelu czy pensjonacie musimy sami zatroszczyć się o niezbędne produkty. Robiąc zakupy przekonamy się, iż mięso i wędlina są o wiele droższe niż w Polsce, bo 37 franków (104 zł) za kilogram cielęciny, czy 15 franków (42 zł) za kilogram parówek to kwoty wręcz astronomiczne, ale podobnie jest także z nabiałem.  Najtańszy jogurt to 60 rapenów (1,70 złotego), a litr mleka kosztuje 1,5 franka (4,20 zł). Za kilogramowy chleb zapłacimy 2,80 CHF (7,80 zł). 
W Genewie, jeśli chcemy zrobić tanie zakupy spożywcze, warto poszukać sieci sklepów COOP, która oferuje także markowe produkty (np. Lindt) w niższych cenach. Drugą siecią oferującą tanie produkty jest sieć MIGROS, w niej jednak nie nabędziemy alkoholu. W Migros możemy kupić produkty z własnym znakiem towarowym. 
 
Jedzenie w restauracjach w Szwajcarii jest drogie, dlatego gdy musimy jeść na mieście warto stołować się w restauracjach dużych sieci sklepowych, np. IKEA. Sklep IKEA znajduje się w Genewie koło lotniska przy Route de Meyrin. Śniadanie można zjeść za 1,50 CHF, a za obiad zapłacimy znacznie taniej niż gdzie indziej od 5 CHF do 12 CHF. Zwykłego hot-doga (z kurczaka) kupimy za 1 CHF, a z colą za 2 CHF. Dla posiadaczy kart IKEA Family w dni robocze, jest darmowa kawę – promocja taka jak w polskich sklepach IKEA. 
 
Szwajcaria słynie z przepysznej czekolady, zatem w Genewie spacerując ulicami miasta często natkniemy się na sklepy z czekoladą. Przepyszną czekoladę możesz kupić w Auer Chocolatier położonym 4 Rue De Rive czy w czekoladziarni Philippe Pascoet, Maitre Chocolatier Suisse (zlokalizonanej przy 12 Rue Saint-Joseph). 
Popularne miasta: