Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Praca i zarobki we Frankfurcie

Niezbędne formalności
Od maja 2011 roku Polacy mogą bez przeszkód podejmować legalną pracę na terenie RFN, a więc również i we Frankfurcie nad Odrą. Jest to miasto znajdujące się tuż przy polskiej granicy, stąd można mówić o znacznej migracji Polaków w tym rejonie.

Gdzie szukać pracy
Stosunkowo najwięcej miejsc pracy we Frankfurcie znajduje się w obrębie sfery opieki nad starszymi ludźmi. Co więcej, zajęcie to nie wymaga znajomości języka. Na etaty w tym mieście mogą liczyć nauczyciele, przy czym oczywiście konieczne jest w tym wypadku biegłe władanie niemieckim. Inne sektory rynku pracy, w których istnieje zapotrzebowanie, to gastronomia, medycyna i branża IT.

Zarobki
Frankfurt nad Odrą jest usytuowany w Brandenburgii, we wschodnim granicznym landzie RFN. W związku z tym zarobki są tu średnio 20% - 30% niższe niż w Niemczech zachodnich, a ponadto panuje tu znacznie wyższe bezrobocie.

Przydatne adresy i instytucje
Przydatnym źródłem informacji w poszukiwaniu pracy we Frankfurcie może okazać się Polsko-Niemieckie Biuro Współpracy Kas Oszczędnościowych, które pomaga Polakom w znalezieniu zatrudnienia. Informacje w tej sprawie można uzyskać pod nr. tel. 0049 335 5541 1820 i na stronie: www.brandenburg-polen.de. Ponadto warto sięgać do lokalnej prasy i portali internetowych zamieszczających oferty pracy, zarówno polskich jak i niemieckich.

Popularne miasta: