Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Frankfurt - zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki
Najcenniejsze zabytki Frankfurtu, jakie przetrwały do dnia dzisiejszego, to Ratusz oraz Kościół Mariacki. Pierwszy z nich, pochodzący z początku XIII wieku, jest przykładem późno niemieckiego gotyku, ale posiada również elementy przebudowane w stylu renesansowym. Kościół Mariacki także został zbudowany w stylu gotyckim, jednak podczas II wojny światowej uległ zniszczeniu. Jego największą ozdobę stanowią witraże przedstawiające biblijne sceny. Zostały one zrabowane przez Rosjan, zwrócono je zaś dopiero w 2002 roku.

Ciekawe miejsca
Interesującymi miejscami we Frankfurcie są liczne muzea. W Ratuszu mieści się Galeria Sztuki Współczesnej, natomiast przy Slubicer Straße 7/8 znajduje się Muzeum Sportu. Najsłynniejszym frankfurckim obiektem kultury jest jednak Muzeum Kleista. Można w nim obejrzeć liczne pamiątki poświęcone życiu i twórczości słynnego pisarza.

Atrakcje turystyczne
Wśród atrakcji turystycznych Frankfurtu nad Odrą należy wymienić najwyższy budynek w mieście, Oderturm, gdzie znajduje się duża galeria handlowa oraz miejsca widokowe.

Wolny czas można również spędzić w malowniczej scenerii jeziora Helenesse, w południowej części miasta. Ze względu na duże piaszczyste plaże akwen ten nazywany jest przez mieszkańców „Małym Bałtykiem”.

Wycieczki
Frankfurt nie należy do czołówki niemieckich miast najchętniej odwiedzanych przez turystów, dlatego biura podróży rzadko organizują specjalne wycieczki do tego miasta. Najlepiej wybrać się tam zatem na własną rękę. Należy jednak pamiętać, że jeśli chodzi o drogę lotniczą, trzeba polecieć do Berlina, a następnie dojechać do Frankfurtu pociągiem.

Popularne miasta: