Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Dubrownika

Wycieczki
Oferty biur podróży rzadko koncentrują się na typowym zwiedzaniu Dubrownika. Jeśli ktoś ma zamiar poznać tajniki tego chorwackiego miasta, powinien raczej wybrać się nad Adriatyk na własną rękę lub skorzystać z opcji wycieczek fakultatywnych w obrębie wypoczynku. Szczególnie warto tu zobaczyć świetnie zachowane mury obronne Dubrownika, liczne zabytkowe świątynie, pałace oraz studnie (Mała i Wielka Onofria). Ponadto na uwagę zasługują kolumnada Rolanda czy fontanny Onufrego.

Wczasy
Dubrownik to miasto, które przyciąga przede wszystkim turystów spragnionych wypoczynku. Ceny wczasów organizowanych przez biura podróży zależą głównie od standardu hotelu lub pensjonatu oraz jego usytuowania. Kosztowne są obiekty zlokalizowane w okolicach Riwiery Sibenskiej, Kanstelanskiej lub Makarskiej. Ośmiodniowy pobyt w ośrodku o dogodnym położeniu i wysokim komforcie kosztuje od 2000 do 3000 zł. Cena zwykle zawiera przelot, zakwaterowanie oraz podstawowe wyżywienie (śniadania i obiadokolacje).

Plaże
W okolicach Dubrownika znajduje się wiele pięknych plaż, na których można wspaniale wypocząć. Jedną z nich jest Copacabana na Półwyspie Lapad – żwirowe wybrzeże z betonowymi tarasami i specjalnymi windami ułatwiającymi zejście do morza. Inną uroczą plażą jest Banje, tuż przy Starym Mieście. Skalista plaża Buže również mieści się blisko centrum.

Warto odwiedzić też żwirową plażę świętego Jakuba oraz piaszczystą plażę Šunj. Na całym wybrzeżu w okolicach Dubrownika można nie tylko wypoczywać, ale także uprawiać sporty wodne i plażowe.

Popularne miasta: