Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Czarnogóra - kultura i religia

Kultura
Czarnogóra jest państwem zamieszkiwanym przez kilka nacji, stąd kultura tego kraju stanowi połączenie tradycji narodowych i obyczajów różnych narodów bałkańskich. Tutejsza architektura wykazuje wpływy śródziemnomorskie, zwłaszcza włoskie. Jednocześnie jednak nie brak budowli o typowo wschodnim klimacie. Czarnogóra to kraj licznych prawosławnych klasztorów, monasterów i muzułmańskich meczetów. Mieszkańcy tego państwa słyną z gościnności, życzliwości oraz romantycznego usposobienia. Kochają bowiem rodzimą muzykę i literaturę, a także wspaniałą czarnogórską przyrodę. Kraj ten warto odwiedzić, jeśli poszukuje się nie tyle komercyjnych turystycznych rozrywek, co autentycznego zetknięcia z Bałkanami.

Religia
W Czarnogórze zdecydowaną większość stanowią wyznawcy prawosławia – 72% mieszkańców. Inne znaczące grupy wyznaniowe to natomiast muzułmanie (około 20%) oraz katolicy (3,5%).

Popularne miasta: