Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Burgas

Wycieczki

Wczasy w Bułgarii cieszą się dużą popularnością wśród turystów z powodu stosunkowo niskich kosztów takiego wyjazdu. Decydując się na wyjazd do Burgas warto samodzielnie zorganizować pobyt lub skorzystać z ofert biur podróży. Za nocleg w nowoczesnym hotelu z udogodnieniami zapłacimy ok. 100 zł. Przelot z Katowic, Warszawy lub Krakowa i z powrotem kosztuje ok. 500 zł.  Będąc już w Burgas możemy skorzystać z różnych wycieczek fakultatywnych m.in. do Istambułu, Sozopolu, Warny czy Sofii.

Plaże

Bułgarskie wybrzeże jest pełne pięknych i piaszczystych plaż. Główna plaża znajduje się w sąsiedztwie Parku Nadmorskiego, gdzie możemy spacerować po molo w kształcie litery „T”. Piasek z dużą zawartością magnetytu jest ciemny i gruby, co odstrasza część turystów. Jednak pamiętajmy, że ma on właściwości lecznicze. Na plażach w Burgas nie spotkamy tłumu turystów jak w Słonecznym Brzegu, dzięki czemu atmosfera jest bardziej intymna.

Osoby stawiające na aktywność fizyczną mogą spróbować surfingu, nurkowania, parasailingu, popływać rowerkami wodnymi lub żaglówkami oraz pojeździć na nartach wodnych. Deptak przy plaży obfituje w bary i dyskoteki, które ożywają nocami. W wakacje od lipca do końca sierpnia w północnej części plaży w Burgas organizowany jest Festiwal Rzeźb z Piasku. Wstęp na niego jest bezpłatny.

Popularne miasta: