Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Burgas - zabytki i atrakcje

Zabytki

Odwiedzając Burgas warto zobaczyć Katedrę św. Cyryla i Metodego, Kościół Armeński, dwie cerkwie:  Świętej Marii Dziewicy i Świętego Iwana Rylskiego oraz Katedrę Katolicką.  Inną zabytkową cerkiew znajdziemy na Wyspie Świętej Anastazji na Jeziorze Atanasowskim.

Oprócz kościołów i cerkwi w Burgas są różne muzea. W Muzeum Historycznym znajdują się zbiory dotyczące starożytnych osad na brzegach Morza Czarnego oraz późniejszej historii tego regionu. W Muzeum Etnograficznym zobaczymy kolekcję strojów ludowych, obiektów codziennego użytku oraz masek zakładanych podczas zwyczajowego święta "Kukiery". Natomiast w Muzeum Naukowo-Przyrodniczym obejrzymy zbiory geologiczne z tamtejszych terenów i dna morza.

Będąc w Burgas warto przespacerować się po niewielkim parku położonym w centrum miasta. Znajduje się w nim pomnik Adama Mickiewicza, który spędził w mieście kilka miesięcy, gdzie był poddawany kuracji w lokalnym uzdrowisku. Innymi ciekawymi miejscami do zobaczenia są średniowieczne termy, Teatr Adriana Budevska, Panteon i Opera.

Ciekawe miejsca

Bardzo ciekawym miejscem w Burgas jest Park Nadmorski, który leży na wzgórzu obok wybrzeża. W parku znajdziemy kasyno, małe zoo oraz amfiteatr, w którym co roku organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Niesamowita galeria schodów doprowadza szlakiem zieleni do głównej plaży w mieście.

Na uwagę zasługują jeziora, a szczególnie warzelnie soli nad Jeziorami Atanasowskim i Burgaskim. Pod nimi znaleziono pozostałości po dawnej rzymskiej osadzie. Jezioro Mandreńskie jest ważnym rezerwatem ornitologicznym, a na Jeziorze Atanasowskim znajduje się siedziba ptaków błotnych.

Popularne miasta: