Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Bosni i Hercegowiny

Wycieczki
Biura podróży oferują wycieczki objazdowe po Bałkanach, między innymi po Bośni i Hercegowinie. W programie jest na przykład zwiedzanie Sarajewa i miasta Mostar. Tygodniowy objazd obejmujący zakwaterowanie w Czarnogórze i Albanii kosztuje około 1600 zł.

Perłą kraju jest niewątpliwie Sarajewo, dlatego warto tu zajrzeć, by zwiedzić wspaniałe tureckie meczety, twierdze, łaźnie czy inne budowle. W Mostar z kolei poleca się zobaczenie Starego Mostu nad rzeką Neretwą. Miłośnicy górskiej natury czy osoby spragnione dogłębnego poznania kraju powinny raczej wybrać się do Bośni na własną rękę.

Wczasy
W ofercie biur podróży można znaleźć wczasy w Bośni i Hercegowinie, przede wszystkim w Neum, nad Adriatykiem. Tygodniowy pobyt z pełnym wyżywieniem w hotelu o średnim standardzie, a także przelotem kosztuje około 2000 zł. Trzydniowy pobyt możemy z kolei zarezerwować już za około 400 zł (bez dojazdu i wyżywienia).

Plaże
Jedyny morski kurort wypoczynkowy Bośni i Hercegowiny to Neum, położone na wybrzeżu dalmatyńskim. Wybrzeże ma tu zróżnicowany charakter – można odpocząć zarówno na plażach żwirowych, jak i piaszczystych. Kurort posiada bogate zaplecze noclegowe i gastronomiczne.  Można również z powodzeniem uprawiać sporty wodne.

Popularne miasta: