Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Bergen

Informacje ogólne
W okolicach Bergen znajdują się jedno duże międzynarodowe lotnisko - Bergen-Flesland Airport (BGO). Jest to drugi najważniejszy port lotniczy Norwegii, leży 19 km na południe od centrum Bergen.

Rocznie obsługuje ono około 5 milionów pasażerów. Lotnisko składa się z dwóch terminali, z których jeden przeznaczony jest na transport helikopterów odbywających loty na platformy wiertnicze na Morzu Północnym. Terminal przeznaczony dla pasażerów rejsów międzynarodowych posiada liczne sklepy i restauracje.

Transport
Z portu lotniczego Bergen-Flesland można dostać się do miasta wypożyczonym samochodem, taksówką lub autobusem. Wynajem aut oferują: Hertz, Avis, Europcar, Budget i Sixt. Przejazd taksówką do Bergen kosztuje około 300 koron. Naprzeciwko terminala znajdują się pojazdy Bergen Taxi, Norges Taxi i Taxi1.

Linie autobusowe obsługujące transfery z lotniska to Flybussen, Buss 45, Buss 532, Bergen Minibuss Sernice. Średni czas przejazdu trwa 30 minut, a koszt wynosi około 90 NOK, dla dziecka zaś 45 NOK.

Połączenia z Polski
Połączenia z Polski do Bergen obsługują takie linie lotnicze, jak Air Baltic, Cimber Air, DAT, KLM, Lufthansa, Norwegian i SAS. Tanie loty oferuje Wizz Air – w cenie już od 87 zł. Loty organizowane są z Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska i Katowic. Średni koszt przelotu to około 600 – 700 zł. Przelot zajmuje około 3 i pół godziny.

Dane kontaktowe
Bergen lufthavn,
P.O. Box 34, Flyplassveien 555,
Flesland, 5869 Bergen,
Telefon: +47 (0)67 031100
E-mail: [email protected]

Popularne miasta: