Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Aten

Lotnisko
Główne lotnisko Aten to port lotniczy im. Elefteriosa Wenizelosa. Jest on zlokalizowany 25 km na wschód od centrum miasta, w Spacie. Rocznie obsługuje się tu ponad 16 milionów pasażerów, a głównym przewoźnikiem są linie Olympic Airlines.

Tanie loty
Tanie loty z Polski do Aten zaczynają się od poziomu 340 zł (jest to cena za przelot w obie strony); sięgają natomiast ponad 1700 zł. Najniższe koszty lotów oferują między innymi Aegean Airlines, od 2015 roku połączenia do stolicy Grecji uruchamia również Ryanair, bilety mają kosztować od 328 zł. Ponadto przewoźnikami na tej trasie są LOT, Lufthansa, Austrian Airlines czy Aitlalia, przy czym musimy się liczyć w tym wypadku z przesiadką w Monachium, Wiedniu lub Berlinie.

Połączenia z Polski
Połączenia z Polski do Aten oferuje wiele lotnisk w kraju. Loty odbywają się z Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania, Rzeszowa, Gdańska, Łodzi, Szczecina, Bydgoszczy i Lublina. Bezpośrednie połączenia organizowane są jedynie z Warszawy, średni czas lotu wynosi 2 godziny i 40 minut.

Popularne miasta: