Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Albanii

Wycieczki
Jeśli chcemy poznać tajniki Albanii, najlepiej wybrać się na wycieczkę objazdową. Biura podróży często oferują zwiedzanie tego kraju i sąsiednich obszarów, czyli np. Czarnogóry. Wśród najciekawszych miejsc w Albanii, szczególnie warto zobaczyć nadmorskie miasta: Berat, Butrint, osadę Apollonia i Durres. Oczywiście wie atrakcji posiada również stolica kraju, Tirana. Ośmiodniowa wycieczka tego typu to koszt około 2000 zł. Co ciekawe, zwiedzanie Albanii można połączyć z odpoczynkiem na malowniczym adriatyckim wybrzeżu. Opcja 8 dni zwiedzania plus 7 dni odpoczynku kosztuje od 2850 zł do ponad 3000 zł.

Wczasy
Jeśli chodzi o wczasy, najwięcej turystów wybiera nadmorskie tereny Albanii, czyli okolice Durres, Sarandy czy Vlore. Dwutygodniowy pobyt w hotelu o dobrym standardzie będzie nas kosztował około 2600 zł, choć zdarzają się również tygodniowe wyjazdy w podobnej cenie.

Plaże
Malownicze plaże położone w otoczeniu skalistych klifów znajdziemy w okolicach miejscowości Himara. Nieopodal mieści się również słynna plaża Gjipe Gjipe, zlokalizowana w pięknym skalnym kanionie. Od lat turyści wybierają oczywiście malownicze wybrzeża Sarandy, na którym tętni życie i roi się od licznych atrakcji. Nieopodal znajduje się miejscowość Ksamil, gdzie można odpocząć na piaszczystych plażach w otoczeniu zatok i wysepek.

Popularne miasta: