Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – zabytki i atrakcje

Zabytki
W Zjednoczonych Emiratach Arabskich można podziwiać wiele cennych zabytków kultury arabskiej. Jednym z najważniejszych jest Wielki Meczet Sheikha Zayeda w Abu Zabi, który może pomieścić nawet 40 tysięcy ludzi. W Dubaju z kolei największa kolekcja historycznych obiektów została zgromadzona w Muzeum Dubajskim. Znajdziemy tam dawne stroje, elementy uzbrojenia czy tradycyjne instrumenty muzyczne. Jeden z zabytkowych budynków Dubaju to Dom Saeed Al Maktoum Mouse z 1896 roku. Kulturową "Perłą Zatoki" nazywany jest z kolei Sharhah - z historycznym meczetem i fortem.

Ciekawe miejsca
Do interesujących miejsc w ZEA należą z pewnością najbardziej luksusowe kompleksy hotelowe na świecie. W Abu Zabi mieści się Hotel Emirates Palace, posiadający 302 pokoje i 92 apartamenty. Na jednej z dubajskich sztucznych Wysp Palmowych wznosi się natomiast słynny siedmiogwiazdkowy hotel Burjl Al Arab w kształcie żagla. Znajduje się w nim ponad 200 apartamentów.

Atrakcje turystyczne
Atrakcje turystyczne, jakie czekają na nas w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, to wypoczynek  na rajskich plażach oraz niesłychanie rozbudowana oferta rozrywkowa. Do znanych kurortów należą Dubaj, Abu Zabi, Ras al Khaimah i Sharjah. Możemy tu uprawiać sporty wodne, pograć w golfa czy tenisa. W Dubaju odwiedzimy park wodny Wild Wadi i pospacerujemy po nadmorskich parkach Jumeira Beach Park i Mamzar Park. Typową dla Dubaju rozrywką są również zakupy, w styczniu odbywa się tu miesięczny festiwal zakupowy (Dubai Shopping Festival). Znakiem rozpoznawczym Abu Zabi jest natomiast Ferrari World, park rozrywki przeznaczony dla miłośników sportów samochodowych.

Popularne miasta: