Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – kultura i religia

Kultura Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest przede wszystkim zdominowana przez obyczajowość muzułmańską. Obowiązuje tu prawo szariatu, a więc życie codzienne stanowi nierozerwalną całość z praktykowaniem islamu. Najważniejszym świętem w roku jest okres Ramadanu, kiedy od świtu do zmierzchu obowiązuje zakaz spożywania pokarmów i napojów. Należy pamiętać, że w ZEA alkohol nie jest mile widziany, a w Emiracie Szardża obowiązuje całkowita prohibicja. W pozostałych rejonach kraju trunki wysokoprocentowe można spożywać jedynie w lokalach lub w domu. Surowo karane jest posiadanie narkotyków.

Kobiety w ZEA posiadają prawo do edukacji i pracy, jednak po wyjściu za mąż to mężczyzna decyduje o każdej aktywności, którą podejmuje jego żona. Oczywiście kobiety na ulicach chodzą zakryte – noszą czadory. Mężczyźni podróżujący do ZEA powinni uważać na nawiązywanie kontaktów z Arabkami, może im to bowiem przysporzyć wielu kłopotów. W miejscach publicznych nie wolno okazywać sobie żadnych gestów czułości, trzymać się za ręce ani całować.

Religia
Dominującą religią w ZEA jest islam, jego wyznawcy stanowią 80% mieszkańców, 12,5% populacji to chrześcijanie, 6,6% hinduiści, 2% buddyści.

Popularne miasta: