Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Wenecji

Wycieczka z biurem
Wenecja jest bardzo drogim miastem, stąd wycieczki w ten rejon należą do kosztownych. Jeśli chodzi o wyjazdy organizowane przez biura podróży, są one dostępne przez cały rok i najczęściej obejmują kilku lub kilkunastodniowy program zwiedzania kilku miast północnych Włoch (np. Wenecję, Weronę Padwę). Za pięć dni tego typu wyjazdu, wraz z przelotem, hotelem oraz podstawowym wyżywieniem trzeba zapłacić powyżej 1100 zł (ceny promocyjne).

Inną opcją jest połączenie wycieczki do Wenecji z wypoczynkiem. Biura podróży oferują na przykład wyjazdy łączone, w czasie których można poleżeć na plażach w Chorwacji i przy okazji zobaczyć perłę północnych Włoch. Ceny ośmiodniowego wyjazdu tego typu zaczynają się powyżej 2100 zł, natomiast dwutygodniowy wypad ponad 3000 zł.

Warto pamiętać, że kilka razy w roku większa część Wenecji ulega zalaniu przez morze. Pod wodą znajduje się wówczas cały Plac świętego Marka oraz mieszczące się przy nim zabytki, np. bazylika. Trzeba się zatem zaopatrzyć w odpowiednie obuwie, aby móc poruszać się po mieście.

Wycieczka na własną rękę
Wenecję można też oczywiście z powodzeniem zwiedzać na własną rękę. Do miasta prowadzi autostrada A4 Triest – Turyn. Do historycznego centrum miasta można się dostać Mostem Wolności – również samochodem – i zaparkować na Piazzale Roma. Przez most kursuje również pociąg. Inną opcją jest przelot samolotem, ponieważ w okolicy Wenecji znajdują się dwa duże lotniska: Marco Polo i Treviso. Przeloty nie należą jednak do najtańszych – zwykle w cenie około 700 – 800 zł (linie Lufthansa). Lot trwa średnio 2 h i 40 minut.

Popularne miasta: