Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi w Wenecji

Wenecja posiada świetnie rozbudowane zaplecze noclegowe, mieści się tu bowiem kilkaset hoteli, apartamentów i pensjonatów. Trzeba się jednak nastawić na spory wydatek. Najniższe ceny noclegów w pensjonatach oscylują tu bowiem wokół 500 zł. Wysoko w rankingu ocen turystów plasuje się np. Pensjonat B&B Aquavenice, usytuowany dziesięć minut drogi od dworca kolejowego San Lucia. Podobne ceny oferuje kompleks apartamentów Corte dei Santi w centrum miasta, 20 minut od Placu świętego Marka. Nocowanie w większości weneckich hoteli o wysokim standardzie to wydatek rzędu 800 – 1000 zł, np. Queen House Garden, Cima Rosa czy Sarai Apartments.

Można oczywiście znaleźć również tanie hotele, jednak standard jest tu zdecydowanie niższy, a ceny zmieniają się w zależności od sezonu turystycznego. Za około 160 – 200 zł znajdziemy nocleg w Hotel Canal, Hotel Venezia czy Hotel Conterie.

Najniższe ceny oferują hostele, których w Wenecji również nie brakuje. Koszty noclegu wahają się tu w granicach od 50 do 160 zł. Wśród tych najbardziej polecanych można wymienić PLUS Camping Jolly, Generator Venice czy Venice Academy. Ten ostatni mieści się w okolicy Placu św. Marka. Hostele zwykle oferują bezpłatny dostęp do Internetu, self-catering i prysznic z gorącą wodą.
 

Popularne miasta: