Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Toronto – zabytki, atrakcje i wycieczki

Zwiedzanie 
W Toronto na turystów czeka wiele atrakcji.  Są to zabytki, muzea, tereny zielone, wyspy czy obiekty rekreacyjne. W większości atrakcyjnych turystycznie miejsc obowiązują bilety wstępu. Zwiedzanie miasta ułatwia bardzo dobrze zorganizowana komunikacja miejska (autobusy, metro). Ze względu na rozbudowany system ścieżek można swobodnie przemieszczać się rowerem. Ze względu na problemy z parkowaniem lepiej zrezygnować z samochodu.  
Będąc w Toronto, warto zwiedzić nie tylko centrum oraz nabrzeża. Warte zobaczenia są także oddalone od nich dzielnice. W Annex można podziwiać ciekawą architekturę. W Yorkville znajdują się najbardziej eleganckie sklepy, drogie restauracje, galerie oraz restauracje. Warto wybrać się także do Chinatown oraz Corso Italia.
 
Ciekawe miejsca 
Toronto to nie tylko ląd, ale także wyspy. Większość z nich jest połączona mostami. Na terenie jednej z nich znajduje się park, wesołe miasteczko, ogród zoologiczny, plaże, a nawet lotnisko dla małych samolotów. Aby dostać się na wyspy trzeba skorzystać z promów. Będąc w Toronto warto wybrać się na jedną z plaż. Aż osiem z nich otrzymało międzynarodowy certyfikat „Blue flag”. Są to Bluffer's Park Beach, Centre Island Beach, Cherry Beach, Gibraltar Point Beach, Hanlan's Point Beach, Kew-Balmy Beach, Ward's Island Beach oraz Woodbine Beach.
 
Wycieczki
Niewiele biur podróży organizuje wycieczki do Toronto. Decydując się na pięciodniową wyprawę do tego miasta trzeba zapłacić ponad 6 tysięcy złotych na osobę. Cena ta uwzględnia koszty biletu lotniczego. Bardzo często wizyta w Toronto jest jednym z punktów wyjazdów o charakterze objazdowym po Kanadzie. Koszt takiej wyprawy to minimum 13 tysięcy złotych na osobę.
Jednak samodzielne zorganizowanie podróży do tego miasta nie powinna nastręczać problemów. Bogata baza noclegowa, rozbudowany system poruszania się po Kanadzie i dostęp do informacji, dotyczących atrakcji turystycznych usprawniają jej przygotowanie.
Popularne miasta: