Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Przewodnik po Toronto

Podstawowe informacje

W języku Indian „Toronto” znaczyło „miejsce spotkań”. Pierwsze ślady osadnictwa na tym terenie pochodzą z XVIII wieku. Obecnie Toronto jest największym miastem w Kanadzie i stolicą prowincji Ontario. Zalicza się je do najbardziej wieloetnicznych miast świata. Pełni także funkcję prężnego ośrodka gospodarczego, naukowego czy kulturalnego.  

Zwiedzanie

Zwiedzanie miasta należy rozpocząć od wizyty w CN Tower. Jest to najwyższa na świecie wolno stojąca budowla. Będąc w tym mieście warto wybrać się do muzeów czy galerii. Do najciekawszych placówek należą Galeria Sztuki Ontario, Królewskie Muzeum Ontario i Bata Shoe Museum. Na szczególną uwagę zasługują Casa Loma (edwardiańskie zamczysko) oraz wiktoriańska willa Spadina House. Na turystów czekają także Centrum Nauki Ontario, Toronto ZOO i McMichael Art Collection z kolekcją prac Grupy Siedmiu. Miasto ma swoje wyspy, które są połączone mostami. Miłośnicy plażowania powinni wybrać się na plaże Toronta. W wielu miejscach atrakcyjnych turystycznie obowiązują bilety wstępu.

W Toronto można przemieszczać się kilkoma rodzajami środków transportu. Większość autobusów i tramwajów zaczyna kursować około 5:00 rano i jeździ do około 1:30 po północy każdego dnia. Funkcjonuje także komunikacja nocna, czyli Blue Night Network. W tym systemie pasażerowie mogą korzystać z autobusów i tramwajów na wyznaczonych trasach codziennie. Komunikacja ta zaczyna kursować od północy do wczesnych godzin rannych (około piątej). Można skorzystać z pociągów, metra, taksówek lub roweru. Należy zaznaczyć, że miasto dysponuje bardzo dobrą infrastrukturą dla miłośników dwóch kółek.

Popularne miasta: