Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Strasburg - pogoda i klimat

Klimat 
Położony niemal w samym centrum Europy Strasburg znajduje się w strefie klimatu kontynentalnego o łagodnej odmianie, nie poddawanej wpływom żadnego większego akwenu. Z racji wysunięcia bardziej na południe jest to region nieco cieplejszy niż Polska, pod względem opadów deszczu i śniegu pogoda wygląda jednak podobnie.
 
Pogoda
Najcieplejszymi miesiącami w całej Alzacji są zwykle lipiec i sierpień ze średnimi temperaturami przekraczającymi 25 stopni Celsjusza. W okresie wakacyjnym ilość dni słonecznych zdecydowanie przeważa nad pochmurnymi, choć miesiącami z najmniejszą ilością deszczu pozostają te jesienne – szczególnie przyjemna pogoda pojawia się w Strasburgu we wrześniu, kiedy średnie temperatury utrzymują się nadal na poziomie powyżej 20 stopni Celsjusza, ale rzadko osiągają już wartości w okolicach 30 stopni, jak w czasie upalnego przełomu lipca i sierpnia. Kilkanaście stopni ciepła i pogodne niebo towarzyszą wycieczkom po mieście aż do połowy listopada, zaś zima z ujemnymi temperaturami i opadami śniegu nadchodzi zwykle w drugiej połowie grudnia i utrzymuje się do lutego. Alzacka wiosna bywa mocno deszczowa i gwałtowna, z temperaturami wzrastającymi na przestrzeni marca i kwietnia z 10 do średnio 20 stopni Celsjusza. Maj i czerwiec bywają zwykle bardzo ciepłe i bezdeszczowe, kontynentalne upały nie dają się jednak jeszcze we znaki, toteż jest to najlepszy czas na zwiedzanie Strasburga. 
 
Popularne miasta: