Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny i zakupy w Strasburgu

Waluta
Walutą obowiązującą w Strasburgu jest euro.
 
Ceny
Ceny, jakich możemy spodziewać się w Strasburgu, plasują się na podobnym poziomie, jak w większości dużych miast na północy Francji, wybierając się tu na 1-2 dniową wycieczkę nie musimy więc obawiać się bankructwa. W barach oddalonych od ścisłego centrum miasta tradycyjną kolację z przystawką, daniem głównym, deserem i kieliszkiem wina zjemy za ok. 10-12 EUR, zaś koszt małej kawy, czy kieliszka wina to ok. 1-1,50 EUR. Jednoprzejazdowy bilet na tramwaj w Strasburgu to wydatek 1,60 EUR, zaś cena biletu miesięcznego dla osoby dorosłej to 48 EUR.
 
Przykładowe ceny w sklepach:
Bagietka: ok. 0,60 EUR
10 jajejk: ok. 1,50 EUR
1kg sera żółtego: ok. 6 EUR
1l mleka: ok. 0,80 EUR
1l wina: 2-6 EUR
 
1l benzyny: ok. 1,60 EUR
 
Gdzie warto robić zakupy
Pomimo stosunkowo niewielkiej powierzchni i liczby mieszkańców kosmopolityczny Strasburg oferuje wielbicielom mody dosyć sporą gamę luksusowych centrów handlowych i mniejszych butików, gdzie swoje kolekcje prezentują najznakomitsi projektanci świata. W ścisłym centrum miasta – na tzw. Grande île – znajdują się budynki dwóch luksusowych centrów handlowych: Galeries Lafayette oraz Le Printemps, w których swoje agendy posiadają takie marki, jak Chanel, Gucci, czy Hermès. Na nieco bardziej kameralny nastrój możemy liczyć wybierając się na zakupy do butików rozrzuconych wzdłuż Rue des Hallebardes, zaś ubrania równie znanych, choć nieco tańszych marek znajdziemy przy dwóch głównych arteriach handlowych miasta – Rue des Francois Bourgeois oraz Rue du 22 Novembre – jak i w ogromnym domu towarowym Nouvelles Galeries położonym przy Place Kléber.
 
W okresie bożonarodzeniowym najważniejszym punktem handlowym Strasburga staje się Plac Katedralny, na którym pojawia się kilkadziesiąt stoisk oferujących nie tylko regionalne smakołyki, ale również ręcznie ozdabiane naczynia do przyrządzania alzackich potraw, tradycyjne stroje, bibeloty i pamiątki odnoszące się do symboli miasta – tu przeważa zwykle motyw bociana jako najczęściej widywanego w całym regionie przedstawiciela ptasiej fauny.
Popularne miasta: