Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Sewilla - zabytki i atrakcje

Zabytki
Sewilla posiada bardzo liczne cenne zabytki, wśród których znajdują się obiekty z różnych epok. Jedną z najstarszych budowli jest pochodzący z XI wieku pałac królewski Alkazar, który służył jako siedziba kalifatu kordobańskiego, a później hiszpańskich władców. Zabytek ogromnej rangi to także sewilska gotycka katedra Najświętszej Marii Panny. Szczególną uwagę warto w niej zwrócić na drewniane prezbiterium, a także główny ołtarz i Capilla Real (kaplicę królewską). To właśnie w sewilskiej katedrze znajduje się grobowiec Krzysztofa Kolumba, choć ciało podróżnika jeszcze w XVI wieku zostało przeniesione na Dominikanę.

Z zabytków Sewilli nie sposób pominąć Złotej Wieży (Torre del Oro), będącej częścią arabskich murów obronnych oraz renesansowych budowli Ratusza i Giełdy Handlowej. W tej ostatniej mieści się Główne Archiwum Indii, czyli największy w Hiszpanii zbiór dokumentów pochodzących z wszystkich kolonii tego kraju (z terenów Ameryki i Filipin).

Ciekawe miejsca
Wśród interesujących miejsc Sewilli warto odwiedzić Dom Piłata. Jest to wyjątkowa budowla wzniesiona na przełomie XV i XVI wieku przez królewskiego dworzanina, Pedro Enriqueza na podobieństwo pałacu rzymskiego namiestnika w Jerozolimie.

Podczas wizyty w hiszpańskim mieście niewątpliwie warto odwiedzić tamtejsze muzea, zwłaszcza Muzeum Sztuk Pięknych, Muzeum Archeologiczne, a także Andaluzyjskie Centrum Sztuki Współczesnej, Muzeum Marynarki Wojennej czy Muzeum Sztuki Flamenco.

Miłośnicy spacerów i zieleni z pewnością wybiorą się z kolei do miejskich ogrodów i parków. Z końca lat 20. XX wieku pochodzi park Marii Luizy, inne znane miejsca tego typu to ogrody pałacu Alkazar, ogrody Murillo lub Alamillo Park.

Atrakcje turystyczne
Sewilla słynie z lokalnych tradycji, najbardziej znaną są huczne obchody Wielkiego Tygodnia. Odbywają się wówczas kolorowe procesje, widowiska religijne, a także jarmarki, poczęstunki i festiwale muzyczne. Ponadto warto nadmienić, że osobną miejską atrakcją jest Plac Hiszpański, zwany Wenecją Sewilli. Stanowi on nie tylko piękne i oryginalne miejsce przyciągające mieszkańców i zwiedzających, ale bywa również scenerią głośnych filmów. 

Popularne miasta: