Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Przewodnik po Sewilli

Podstawowe informacje
Sewilla to hiszpańskie miasto położone w południowo-zachodniej części kraju, nad rzeką Gwadalkiwir. Metropolia jest stolicą wspólnoty autonomicznej Andaluzji. Obecnie zamieszkuje ją ponad 850 tysięcy ludzi. Sewilla to miasto słynnego Don Juana, a także ojczyzna narodowego hiszpańskiego tańca flamenco.

Historia miasta
Sewilla posiada bardzo długą historię, sięgającą II wieku p. n. e., kiedy na tych terenach Iberowie założyli osadę Hispalis. Została ona zdobyta przez Kartagińczyków, a następnie uczyniona przez Juliusza Cezara rzymską kolonią. W V wieku tereny te znalazły się pod panowaniem Wizygotów, a w VIII stuleciu Maurów, którzy władali tu przez kilka kolejnych wieków. W 1248 roku miasto zdobył Ferdynand III Kastylijski. W XV wieku w Sewilli czynnie działał Trybunał Inkwizycji, a w okresie odkryć geograficznych Krzysztofa Kolumba miasto przeżywało przawdziwy gospodarczy rozkwit. W XVII stuleciu metropolię nawiedziła epidemia dżumy, która spowodowała olbrzymie straty. Obecnie Sewilla to wspaniała nowoczesna metropolia, odwiedzana przez turystów z całego świata.

Atrakcje turystyczne
Sewilla ma do zaoferowania wiele atrakcji, wśród których znajdują się wspaniałe zabytki, wydarzenia kulturalne i rozrywka na najwyższym poziomie. Do najcenniejszych skarbów miasta należy historyczna architektura: pałac królewski Alkazar, katedra Najświętszej Marii Panny, Ratusz, a także renesansowy budynek giełdy handlowej.

Ponadto turyści odwiedzają trzynastowieczną Złotą Wieżę (Torro del Oro) będącą śladem panowania Maurów, arenę walki byków oraz tak zwany Dom Piłata, piętnastowieczną budowlę wzniesioną na wzór pałacu rzymskiego namiestnika w Jerozolimie.

Sewilla posiada także wspaniałe miejskie ogrody i parki (w tym wiele zabytkowe, jak park Marii Luizy), liczne muzea, opery i teatry. Atmosferę miasta tworzą również klimatyczne restauracje i kawiarenki, tętniące życiem zarówno w dzień, jak i w nocy.
 

Popularne miasta: