Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki na Sardynię

Wycieczki
Sardynię z powodzeniem można zwiedzać na własną rękę. Z Krakowa organizowane są bezpośrednie loty do Cagliari, a przy wykupie biletu lotniczego można zarezerwować wypożyczenie samochodu na lotnisku. W ten sposób zyskujemy możliwość samodzielnego zwiedzenia wyspy - zarówno większych miast, jak i zakątków oddalonych od turystycznego zgiełku. Na Sardynii dostępna jest szeroka baza noclegowa, od ekskluzywnych hoteli po tanie pensjonaty i hostele, a także kampingi i pola namiotowe.

Biura podróży również mogą nam zaoferować wycieczki objazdowe. Czasami dostępne są opcje łączone z innymi zakątkami, np. zwiedzanie Sardynii i pobliskiej Korsyki. Tego typu tygodniowa wycieczka kosztuje około 3000 - 4000 zł. W cenie znajduje się również przelot i wyżywienie. Można także wykupić opcję rozszerzoną: siedem dni zwiedzania i siedem dni wypoczynku, co oczywiście podwyższa cenę.

Wczasy
W ofercie biur podróży znajdziemy przede wszystkim propozycje wczasów na Sardynii. Miejscowości turystyczne takie, jak Palau, Pittulongu, Cannigione czy Golfo Aranci – położone na malowniczych wybrzeżach kuszą cenami – około 2000 zł w opcji last minute (all inclusive) za siedem dni pobytu. W koszt wliczony jest również przelot i transfer z lotniska. Cena wczasów jest jednak uzależniona nie tylko od rejonu Sardynii, ale także standardu hotelu – stąd może sięgać 4,500 zł za tydzień.

Plaże
Sardynia słynie przede wszystkim ze wspaniałych kamienistych plaż i krystalicznie czystej wody. Można tu jednak również poopalać się na plażach piaszczystych, a przy okazji podziwiać widoki majestatycznych klifów. Przede wszystkim warto odwiedzić Szmaragdowe Wybrzeże w okolicy Porto Cervo i Porto Rotondo. Przepiękne są piaszczyste plaże w Villasimius, Poetto w Cagliari czy Maria Pia w Alghero.

Cala Domestica w okolicy Buggerru to niemal dziewicza zatoka na wybrzeżu Iglesias. Rajskie widoki roztacza plaża Capo Rosso na wyspie San Pietro. Na półwyspie Sinis znajdują się plaże tuż przy klifach, a w Arbatax można podziwiać czerwone skały.

Popularne miasta: