Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Rejkjawiku

Informacje ogólne
W rejonie Rejkjawiku funkcjonują dwa lotniska – port lotniczy Reykjavik (tak zwany Reykjavik Domestic Airport) oraz Keflavik (Keflavik International Airport). Pierwszy z nich zlokalizowany jest w południowej części miasta, obsługuje przede wszystkim loty krajowe i 21 połączeń międzynarodowych. Składa się z dwóch terminali pasażerskich. Pierwszy realizuje loty krajowe i międzynarodowe dla przewoźnika Air Iceland, drugi zaś dla Eagle Air.

Lotnisko Keflavik to z kolei główny międzynarodowy port lotniczy Islandii. Jest on oddalony o około 50 km od Rejkjawiku. Lotnisko posiada jeden terminal, który obsługuje loty linii WOW Air (przejął Iceland Express), Icelandair, SAS, Lufthansa, Icelandair, Germanwings, Futura International Airways, British Airways, Air Iceland oraz Air Berlin, ponadto zaś rejsy czarterowe linii Travel Service.

Transfer z lotniska
Pomiędzy Keflavikiem i Reykjavikiem istnieje bardzo dobrze rozbudowana sieć połączeń. Z Keflaviku można dostać się do stolicy taksówką, wynajętym samochodem drogą numer 41 lub autobusem. Transfery na tej trasie realizują linie autobusowe Flybus oraz Reykjavik Excursions.

Połączenia z Polski
Z Polski można dostać się do Rejkjawiku z Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania, Gdańska i Wrocławia. Rejsy realizowane są z przesiadkami. Średni czas lotu to 6 – 7 godzin. Tanie loty liniami WOW Air można zakupić w cenach od kilkuset złotych (średnio 600 zł). Ponadto połączenia na tej trasie realizują tacy przewoźnicy, jak Icelandair, PLL LOT, SAS, Finnair i Lufthansa.

Dane kontaktowe:
Keflavik International Airport
235 Keflavikurflugvollur,
ICELAND
Tel: +354 (0)425 6000
[email protected]
Witryna:
www.keflavikairport.com/

Reykjavík Domestic Airport
Þorragata 10
Reykjavík 101
ICELAND
Phone: +354 424 4000

Popularne miasta: