Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Monaco - pogoda i klimat

Klimat 
Położone w północnej części Lazurowego Wybrzeża Monaco znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego o śródziemnomorskim charakterze. Warunkuje on łagodne wahania temperatur, toteż zimy przebiegają zwykle bez ujemnych wartości na termometrze, a lata bywają bardzo ciepłe, odczuwalność upałów łagodzi jednak morska bryza. Niezwykle rzadko widywany jest tu śnieg, zaś deszcze występują głównie wiosną i jesienią.
 
Pogoda
Najzimniejszym okresem w Monaco bywa zwykle przełom roku z grudniem i styczniem, kiedy średnie temperatury spadają nieznacznie poniżej 10 stopni Celsjusza, jednak przy łagodnie przebiegających zimach utrzymują się one niekiedy na poziomie 11-12 stopni. Jest to zazwyczaj okres bezdeszczowy, zaś intensywniejsze opady rozpoczynają się wraz z nadejściem wiosny na przełomie marca i kwietnia, kiedy średnie temperatury przekraczają już 15 stopni Celsjusza. Za miesiące letnie możemy uznać czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień, kiedy ilość dni z pełnym słońcem znacząco przewyższa okresy zachmurzenia, a temperatury utrzymują się na poziomie powyżej 20 stopni; końcówka lata jest zdecydowanie najprzyjemniejszym czasem na kąpiele w Morzu Śródziemnym, które nagrzewa się do 25-27 stopni Celsjusza. Na ciepłe dni możemy liczyć także w październiku, w czasie spacerów uliczkami miasta może jednak przydać nam się parasol.
 
Popularne miasta: