Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Malmo

Informacje ogólne
Malmö posiada jedno duże, międzynarodowe lotnisko - Malmö-Sturup Airport, zlokalizowane około 30 km na wschód od miasta. Posiada ono jeden terminal pasażerski i dwa terminale cargo, a także dwa pasy startowe. Rocznie odprawia się tu ponad 2 miliony pasażerów. Loty obsługiwane są przez 20 linii lotniczych, wśród których głównymi przewoźnikami są SAS, Malmö Aviation, Norwegian, Wizz Air and Ryanair.

Na lotnisku znajduje się 3 400 miejsc parkingowych. Ponadto port lotniczy posiada pięć restauracji, kawiarni i barów, dwie kafejki internetowe, a także cztery sklepy. Na terenie portu lotniczego znajduje się również hotel.

Do Malmö można się również szybko dostać z lotniska Kastrup w Kopenhadze. Wystarczy pociągiem przejechać most Öresund.

Transfer z lotniska
Z lotniska można dojechać do centrum miasta samochodem, wybierając drogę 108 lub autostradę E65. Inną możliwością jest skorzystanie z taksówki. Koszt przejazdu to około 400 koron.

Jeśli chodzi o autobusy, na trasie do miasta kursują linie Flygbussarna. Odjazdy odbywają się co 35 – 40 minut, a dojazd do centrum trwa około 40 minut. Cena biletu to około 110 koron.

Połączenia z Polski
Tanie loty do Malmö z Polski organizowane są z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic i Gdańska. Obsługują je linie lotnicze: WizzAir i Ryanair. Ponadto zaś przewoźnikami na tej trasie są LOT i Norwegian. Koszty przelotu zaczynają się już od 23 zł. Czas rejsu z Polski to natomiast około 1 godzina 25 minut.

Dane kontaktowe
Malmö Airport
Box 14, 230 32 Malmö-Sturup
Szwecja
Tel. +46 10 109 45 00
[email protected]

Popularne miasta: