Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Malmo - zabytki, atrakcje, wycieczki i noclegi

Zabytki Malmö
Najstarszy zabytek miasta pochodzi z XIV wieku, jest to Sankt Petri kyrka – gotycki kościół świętego Piotra. Został on wzniesiony na miejscu romańskiej katedry, na podobieństwo mariackiej świątyni w Lubece. Kościół wykonano z charakterystycznej czerwonej cegły – należy więc do czołowych obiektów szlaku Ceglanego Gotyku.

Innym znanym zabytkiem Malmö jest Rådhuset, czyli ratusz w stylu holenderskiego renesansu. Do historycznej architektury miasta należy również tak zwany Kwartał świętej Gertrudy, na który składają się budowle wzniesione między XVI i XIX wiekiem.

Ciekawe miejsca
Atrakcje turystyczne Malmö stanowią również nowoczesne budowle, jak słynna Turning Torso, czyli ogromna wieża mieszkalna licząca 190 metrów wysokości. Budowla ta, znajdująca się w dzielnicy Västra Hamnen, została zaprojektowana przez hiszpańskiego architekta Santiago Calatravę i jest drugim najwyższym budynkiem w Europie. Uwagę turystów przyciąga również słynny Most Oresund łączący miasto z Kopenhagą. Jest to najwyższa tego typu konstrukcja na starym kontynencie (wznosi się 70 metrów nad wodą), a jej długość wynosi 8 kilometrów.

Atrakcje turystyczne
Malmö jest miastem tętniącym życiem. Liczne restauracje, puby, kina, teatry i opera zapewniają przyjezdnym rozrywkę na wysokim poziomie. Miłośnicy kultury mogą tu również odwiedzić galerię sztuki Konsthallen oraz wziąć udział w corocznym Malmöfestivalen – miejskim festynie. Stanowi on połączenie dobrej muzyki, szwedzkich specjałów kulinarnych oraz imprez sportowych.

Wycieczki do Malmö
Wiele biur podróży oferuje wycieczki do Malmö w bardzo atrakcyjnych cenach. Często można wybrać opcję łączoną – jednoczesne zwiedzanie szwedzkiej metropolii oraz Kopenhagi. Jednodniowa wyprawa promem ze Świnoujścia z przewodnikiem jest dostępna już za cenę 200 zł. Za dwudniową wycieczkę autokarową po mieście (z dotarciem na miejsce promem) zapłacimy około 450 zł.

Plaże
Malmö posiada pięć malowniczych plaż: Ribersborg (piaszczysta plaża zwana „skandynawską Copacabaną”), Sibbarp (plaża trawiasta), kąpielisko Scaniabadet, Djuphavsbadet oraz plażę Klagshamn. Wszystkie zapewniają wiele atrakcji: od wypoczynku i opalania po rozmaite imprezy muzyczne i wydarzenia kulturalne.

Hotele, noclegi
Jeśli chodzi o noclegi w Malmö, ceny pobytu w hotelach wahają się w granicach od 425 zł do ponad 800 za dobę. Do tańszych, ale jednocześnie dobrych hoteli należą Hotel Hilton Malmo City, Grand Hotel Garden, Mayfair Hotel Tunneln, Park Inn by Radisson Malmo. Najdroższe są natomiast: Scandic Triangeln czy Scandic Kramer. Do najbardziej polecanych hoteli należy natomiast: Hotel Master Johan przy ulicy Master Johansgatan, w samym centrum miasta.  

Ceny hosteli w Malmö zaczynają się już od 59 zł za noc. Średnio jest to jednak około 130 zł. Można tu wymienić na przykład STF Malmö City Hostel & Hotel czy Rut & Ragnars Hostel.  Kwatery prywatne są dostępne zaś od 183 zł.

Popularne miasta: